RAADIO ELMAR KOOSTATUD EESTI LUGUDE EDETABELIL ON NÜÜD UUS HÄÄLETUSSÜSTEEM

Äsja kahekümnendat sünnipäeva tähistanud Raadio Elmar on seadnud Eesti lugude edetabelis sisse mitmed muudatused.

Esiteks on saade alates sellest nädalavahetusest kahetunnine: laupäeviti kella 15-17, kordus pühapäeviti kella 17-19. Esimeses saatetunnis kõlab tavapärane TOP 10 tabel ning teises tunnis saavad nüüdsest kaasa rääkida ka raadiokuulajad, toetades SMSi teel oma lemmiklaulu.

Just nii, nüüd saavad ka tabeli kuulajad kuuma kümne koostamisel sõna sekka öelda. Siiski on SMSide saatmine vaid üks osa pingerea kokkupanekust, sest lõplik edetabel kujuneb kolme erineva tabeli põhjal. Esimese pingerivi koostavad Elmari saatejuhid, kes hakkavad iganädalaselt hindama tabeli laule ja potentsiaalseid tabelisse sisenejaid. NB! Elmari saatejuhtidega seotud ansamblid (Maria Stuart, Sunlight, Trobikond) edaspidi edetabelisse ei pääse. Teise tabeli paneb saatejuht Mari-Liis Männik kokku soovisaadetesse edastatud soovilaulude põhjal ning nagu juba mainitud, siis kolmanda pingerea tekitavad need raadiokuulajad, kes hääletavad saate ajal SMSi teel nende lugude poolt, mis on juba tabelis sees või kahe nö joonealuse laulu poolt. Kõikide sõnumisaatjate vahel loositakse välja ka auhindu ja arvesse lähevad nii laupäevased kui pühapäevased sõnumid.

Sel korral on joonealusteks lauludeks: 1) Fred Rõigas “Helevalevus”; 2) Ans. Andur “Amatöör”.

Milliseks kujuneb esimene uuenenud süsteemiga Eesti lugude edetabel, saame teada juba järgmisel laupäeval, 9. detsembril!

Aga nüüd siis lõpuks äsjaavaldatud pingerivi juurde. Teist korda leiame liidripositsioonilt kollektiivi Patune Pool singli “Tahan ma”, millele järgneb taaskord Ivo Linna “Saame kokku”. Oma viiendal tabelinädalal tõusis pronksmedalile popisugemetega hiphop ansambel Põhja-Tallinn, looga “Linnalapsed”.

Ainsa uue tulijana jõudis TOP 10-sse sel nädalal uue albumi “+1” avaldanud Liis Lemsalu värske singel “Püüab meid”, mis stardib kaheksandalt astmelt.

Raadio Elmar Eesti lugude edetabel (2. detsember):

1 (1) [6] Patune Pool “Tahan ma”
2 (2) [9] Ivo Linna “Saame kokku”
3 (5) [5] Põhja-Tallinn “Linnalapsed”
4 (4) [11] Kalle Sepp & Locomotiiv “Mäng”
5 (3) [12] Marju Länik “Süda silmades”
6 (7) [3] Karl-Erik Taukar “Ei”
7 (8) [2] Merit Männiste “Tähevärav”
8 UUS [1] Liis Lemsalu “Püüab meid”
9 (6) [13] Liis Lemsalu “Ei peatu”
10 (9) [4] Revals “Jumal elab pealinnas”

Kas oskate pakkuda, milline laul oli Elmaris #1 täpselt aasta tagasi? Õige vastus on…:

1 vastus

  1. 10. dets. 2017 @ 12:56

    […] eelmisel nädalavahetusel Eesti lugude edetabelis kehtima hakanud muudatusi, millest ka meie kirjutasime. Laupäeval, 9. detsembril läks uuenenud reeglitega pingerivi esimest korda eetrisse ja […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: