MUUSIKAPLANEEDI LUGEJAD VALISID ANSAMBLI PÕHJA-TALLINN PARIMAT LAULU. VAATA, MILLISEKS KUJUNES TOP 10 JA KES VÕITIS PLAADI “ALATI OLEMAS”!

Sellel nädalal toimus MuusikaPlaneedis menuansambli Põhja-Tallinn parima laulu valimine. Seda sel põhjusel, et just täna, 15. oktoobril ilmus bändi neljas stuudioalbum “Alati olemas”. Hip-hip, hurraa! 👏 Kollektiivi laulud on nüüd kenasti ritta seatud, seega toome TOP 10 tabeli teieni ning hõikame välja ka plaadiloosis osalenud õnneliku võitja nime!

Kõigepealt teie poolt kokku pandud tabelist. Gallupisse oli üles rivistatud lausa 54 laulu, mis bändi tulihingelistele fännidele kindlasti peavalu valmistas. Valida võis maksimaalselt kolm lugu, hääli kogunes kokku 232. Tulemused läksid lukku täna kell 18:00 ning kuum kümme on nüüd teie ees.

TOP 10 - PÕHJA-TALLINN:

10. “Viiene vasest seib”


9. “Fiesta” (feat. Uku Suviste)


8. “Kustus me leek”


7. “Petteid loon’d”


6. “Eiolemulolla” (feat. Jaagup Kreem)


5. “Kallis”


4. “Olen valmis”


3. “Meil on aega veel”  (feat. Aegviidu lastekoor) 🥉

Auväärse esikolmiku avab Põhja-Tallinna kõige tuntum lugu, pealkirjaga “Meil on aega veel”, mis salvestati koos Aegviidu lastekooriga. Pala muusikavideot on tänaseks YouTube’ist vaadatud üle kolme miljoni korra!


2. “Lähen & tulen” 🥈

Maia Vahtramäe kommentaar: “”Lähen ja tulen” on minu jaoks armastus esimesest noodist. Kui läksin seda stuudiosse sisse laulma, siis laulsin korra käbi ja öeldi jah, hästi, olemas. Kuni tänaseni on seda lugu laivis teha väga hea tunne, sest see lugu kõnetab mind ennast palju ja seda on lihtsalt nii tohutult hea laulda.”


Ja nüüd siis kõige olulisem teade…

*Trummipõrin* 🥁

Põhja-Tallinna parima loo küsitluse pani kinni…


1. “Alati olemas” 🏆 🥇 💐

Kommenteerib Jaanus Saks ehk Wild Disease: “”Alati olemas” on ilus lugu lähisuhetest, kus vahel kipume ikkagi kaugeks jääma. Meeldetuletus iseendale ja kuulajatele, et hooli lähedastest, kes on elus kõige kallimad.

Kuid loo ja albumi taga on veel teine suurem kontseptsioon – vaatamata kõigele, mis maailmas toimub, kes on bändis või kes on laia ilma peal – siis muusika on sellegi poolest alati olemas, see elab juba oma elu ning on kuulaja jaoks ikkagi alati olemas… ja jäägu nii.”


Sellised on siis küsitluse tulemused. Olgu mainitud, et esimesed lood, mis TOP 10-st välja jäid, olid “Kuula mind ära”, “Jäägu nii”, “Läbi raskuste” (feat. Kaari Sillamaa lastekoor), “Kõik mis meid hoiab”.

Nagu lubasime, loosisime kõigi nende vahel, kes soovisid võita albumit “Alati olemas” ja saatsid meile oma kontaktandmed, nimetatud plaadi täna õhtul ka välja. Albumi soovijaid oli kokku 78 ning lehekülje random.org abiga osutus õnnelikuks võitjaks LOVIISA, kes pani oma andmed kirja 11. oktoobril kuuekümne esimesena. Palju-palju õnne, võtame Sinuga peagi e-maili teel ühendust, et selgitada välja kuidas helikandja Sinuni toimetada!

Suured tänud kõigile, kes Põhja-Tallinna parima laulu küsitlusest osa võtsid ja kes plaadiloosis osalesid! Muideks, juba lähipäevadel saab MuusikaPlaneedis alguse uus plaadiloos, nii et head muusikasõbrad – püsige lainel! 😉

Enne veel kui Põhja-Tallinna teemale punkti paneme, märgime ära, et ansambel on oma viisiketast “Alati olemas” käinud juba tutvustamas Tartus ja Rakveres. MuusikaPlaneet uuris Jaanus Saksalt, kuidas senised esitlused on läinud. Siin on Jaanuse vastus: “Koostöös Apollo grupiga toimuvad albumi esitlused on seni andnud vaid positiivseid emotsioone, saame üsna vahetu kontakti publikuga, kes on veidi teistsugune kui ööklubides ja kontserdisaalides.

Suur hulk inimesi on tulnud kaubanduskeskustes toimuvatele esitluslivedele just bändi pärast kohale ning vaatamata varasele kellaajale ja täiesti selgele päevavalges päevale siiski elatakse kaasa, lauldakse ja isegi tantsitakse.

Tartus tegime täiskoosseisus pea tunni ajase live, esitasime kordamööda uusi lugusid vanemate ja enim tuntumatega, et hoida tuju üleval ja et oleks piisavalt ikka seda vana head äratundmisrõõmu koos uue ja täiesti tundmatu loominguga. Rakveres samas tegime intiimsema akustilises võtmes live, kus esitasime viis lugu 3-2 uute kasuks.

On tunda sellist kainet ujedust ja lava/bändiga hoitakse veidi sellist eht eestlaslikku umbusklikku distantsi, lava esine on hõredam kui keskmised ja tagumised read. Kuid see on mõistetav 😃.  Ja inimesi on igas vanuses, väga väikestest lastest ja julgetest noortest kuni hakkajate ja kõiki lugusid kaasa laulvate väärikas eas pensionärideni välja, lahe on.

Album ja uus muusika on veel väga värskelt inimestele kätesaadavaks saanud, kuid huvi tundub suur ja juba teatakse lugusid, ostetakse plaate ning suure esitluskontserdi pileteid, tullakse autogramme ja pildistamist küsima.”

Ees ootavad veel järgmised plaadiesitlused:

18. oktoobril kell 18.30 Solaris Keskuse Apollo raamatupood
27. oktoobril 18.30 Pärnu Keskuse III korruse PK Live lava
11. novembril kell 15.00 Mustamäe Keskuse aatrium

Helikandja “Alati olemas” suurejooneline esitluskontsert toimub 20. oktoobril kell 20:00 Tallinnas, Telliskivi loomelinnaku südames Vaba Laval.
Spetsiaalselt üheks õhtuks luuakse show, kus on kasutusel erilahendustega lava: valgus- ja püroefektid koostöös funTIME showservice’iga.

Kahetunnise kontserdi käigus tuleb esitusele suurem osa uue albumi materjalist, lisaks on kokku pandud paremik eelmise kolme albumi lugudest. Samuti kutsutakse lavale suure hulga muusikuid ja külalisartiste, kes kümne tegutsemisaasta jooksul bändiga koostööd teinud.

Pääsmeid kontserdile saab osta siit.


1 vastus

  1. 16. okt. 2017 @ 11:00

    […] Sellel nädalal toimus MuusikaPlaneedis menuansambli Põhja-Tallinn parima laulu valimine. Seda sel põhjusel, et just täna, 15. oktoobril ilmus bändi neljas stuudioalbum “Alati olemas”. Hip-hip, hurraa! 👏 Kollektiivi laulud on nüüd kenasti ritta seatud, seega toome TOP 10 tabeli teieni ning hõikame välja ka plaadiloosis osalenud õnneliku võitja nime! Kõigepealt teie poolt kokku pandud tabelist. Gallupisse oli üles … Loe edasi MUUSIKAPLANEEDI LUGEJAD VALISID ANSAMBLI PÕHJA-TALLINN PARIMAT LAULU. VAATA, MILLIS… […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: