TOP 10: EESTI SUVEHITID 2017

MuusikaPlaneet korraldas neljandat aastat järjest küsitluse selgitamaks välja parimat kodumaist suvehitti. Pakkusime teile valikusse 25 laulu, mis sel suvel rohkem laineid lõid. Oluline polnud niivõrd lugude avaldamise aeg, kuivõrd see, et need oleksid suvekuudel populaarsed / raadiojaamades mängitud olnud.

Täna keskpäeval läksid tulemused lukku ja kümme enim hääli saanud muusikapala on nüüd teie ette üles rivistatud. Aitäh kõigile, kes arvamust avaldasid – hääli kogunes 642!

TOP 10: SUVEHITID 2017:

10. Smilers “Hipisuvi”

Otsa teeb lahti Kanal 2 uudistesaate “Suvereporter” tunnuslugu, menubändi Smilers esitatud “Hipisuvi”, mis avalikustati 29. mail.

“”Hipisuvi” sündis nii nagu minu lood ikka sünnivad – kõigepealt tuleb muusika ja siis tekst juurde. Tekst sõltub minu puhul selgesti sellest, mis tunde muusika ja meloodia tekitavad,” on öelnud loo autor Hendrik Sal-Saller.

“Ma ei kirjuta tegelikult selliselt, et kui suvi algab, siis tuleb suvelugu ja talvel kelgulugu, aga konkreetselt selle loo puhul oli küll ilmselt teguriks see, et viibisin loo tegemise ajal soojas ja päikeselises kohas,” lisas ta.

Pala animeeritud muusikavideo on Hendriku sõnul Smilersi liikmete kätetöö. “Ei ole mõtet mingit suurt ja võimast muusikavideot teha, pigem on see musale väikene visuaalne tugi. Me ei ole sellele nii hullult tähelepanu pööranud,” rääkis Sal-Saller maikuu lõpus raadiole Elmar. “Ise võimlema hakata – eks seda on ka tehtud ja ilmselt tulevikus teeme veel.”

9. Renate “Suveõhtud”

Üheksandalt platsilt leiame laulja Renate, kelle omakirjutatud pala “Suveõhtud” jõudis esikohale raadiojaamades Tre ja Ring FM.

Renate kirjutab oma blogis, et kirjutas loo eelmise aasta septembris-oktoobris. “Üsna palju sellest laulust on tõsieluline, aga et riimuks ja oleks vahva, on natukene luulet ka vahel,” märgib ta. “Räägib see ühest suvepeost, kuhu me sõbrannadega mõned aastad tagasi läksime ja kus ütleme nii et mu elu muutus ühe õhtuga, just isiklikus elus ning kõige selle tõttu olen täna siin omadega kus ma olen.”

8. Terminaator “13 sammu”

Pala “13 sammu” ilmus juba veebruaris, vahetult enne bändi 30. sünnipäeva, kuid oli väga menukas ka suvisel ajal.

Laulu viisi ja sõnade autor on Jaagup Kreem ning lugu räägib laiemalt meelelahutajate maailmast.

“Sammudest, mida tuleb teha koduuksest bändibussini. Kui need tehtud, hakkab kõik pihta ja lõpuks pead kui eluvaim veel sees, bändibussist koduni ka kuidagi saama,” ütles Kreem ajalehele Postimees. “Ei ole vahet, kas oled filminäitleja, teatrinäitleja, bändimees või DJ, kõik me oleme meelelahutajad. See on lahe elu, see meelahutaja elu, nalja, möllu ja pidu saab palju. Aga see on raske töö. Pärast südaööd pead olema värske ja energiline, see ei ole üldse mitte nii lihtne, aga ma ei kurda.”

7. Karl-Erik Taukar “Seitse pühapäeva”

Populaarne Karl-Erik Taukar pole veel avalikustanud singlit, mis raadiojaamades hitiks pole saanud. Nii ka juuni teisel nädalal ilmunud pala “Seitse pühapäeva”, mille muusikavideo filmiti juba 2016. aasta sügisel ning selles lööb kaasa terve staardide paraad, sealhulgas tänavu maikuus meie seast lahkunud telesarja “Ühikarotid” staar Salme Poopuu.

Esialgu pidi Taukar musavideo avaldama aprilli lõpus, kuid fännide ootust pikendati seetõttu, et muusik tahtis enne tulla välja pommuudisega sellest, et ta annab 29. detsembril Saku Suurhallis kontserdi.

“Lugu räägib sõprusest ja sellest, et head sõpra ei saa millegagi asendada,” on Karl-Erik rääkinud loo “Seitse pühapäeva” tagamaadest.

6. Tigran feat. Kapatu “Pärnumaranda”

Koomik Tigran Gevorkjan avaldas veebruaris koostöös Kapatu ehk Mattias Naan’iga värske videosingli “Pärnumaranda”, mis suvekuudel vägagi mängitud kraam oli. Loo musaklippi on tänaseks YouTube’ist uudistatud üle 761 000 korra ning pala täisversiooni kuulatud pea 285 000 korda.

5. Cityflash feat. Laura-Ly “Don’t Leave Me”

Viiendale positsioonile hääletasite DJ Cityflash’i ja vaid 15-aastase Pärnu neiu Laura-Ly Uussaare tantsupala “Don’t Leave Me”, mille andnud välja Saksamaa plaadifirma Kontor Records.

4. Ott Lepland “Siin me kokku saime”

Nagu artikli alguses mainitud sai, korraldas MuusikaPlaneet suvehiti küsitlust neljandat korda. Neist kahel korral on selle pannud kinni Ott Lepland, lugudega “Iga päev” ja “Sinine safiir”.  Sel aastal siis napilt esikolmikust väljas, kuid neljas koht on ka väga tubli tulemus!

“”Siin me kokku saime” on helge ja mõnusa suvise meelsusega lugu, mis räägib põnevatest ja ootamatutest kohtumistest eriliste inimestega,” on Ott kommenteerinud. “Lugu sai valmis koostöös Kadri Koppeli ja produtsent Toomas Leisiga ning vormistada aitasid seda ka kitarrist Eric Kammiste ja suurepärased lauljad Elis Loik, Kristiina Renser ja Karl-Erik Tamme.”

Singel ilmus 1. juunil koos kauni lüürikavideoga, mille visuaalid filmis Saaremaal üles Priidu Saart ning video pani kokku Jako Jõgi. “Video sobib loo meelsusega suurepäraselt, ilusad Eesti suvekaadrid annavad loole väga hea visuaalse kuju,” kiitis Ott noori videomeistreid.

3. Tanel Padar “Parem veelgi” 🥉

Auhinnaline pronksmedal läheb Tanel Padarile, kes sel suvel vägagi “pildis” oli. Raadiojaamad ketrasid tema soolosingleid “Parem veelgi” ning “Teineteisele” väga palju (viimane neist jäi siinses suvehiti tabelis Liis Lemsalu lauluga “Sinuga koos” jagama 17.-18. kohta) ning meedias oli suure tähelepanu all Padari bändi The Sun laialiminek ja lahkuminek elukaaslasest Kristel Mardisoost.

Igaljuhul, märtsi lõpus välja antud singel peakirjaga “Parem veelgi” ilmus koostöös Eesti start-up’iga Fanvestory.

Kui te pole veel kuulnud, siis esmakordselt on nii Eestis kui ka mujal maailmas muusikateoste autoritel võimalus Fanvestory innovaatilise lahenduse abil kaasata fännidelt raha loomingu edendamiseks, võimaldades fännidel saada osa teose kasutamisest tekkivatest tuludest. Lisaks finantseeringule toimib platvorm tugevat fännisidet loova turunduskanalina. Artisti toetamise eest on võimalik inimestel erinevalt tavalistest ühisrahastuse platvormidest teenida ka reaalset rahalist kasu.

“Fanvestory üldine idee ja kogu tiim olid väga inspireerivad, et midagi uut luua. Mind on alati paelunud uudsed ja värsked ideed ning võimalusel löön innovatiivsetes projektides kaasa. “Parem veelgi” kõlab kahtlemata teistmoodi kui mu varasem looming ja sobib seetõttu hästi uut, tulevikkuvaatavat ärimudelit avama,” rääkis Tanel Padar kevadel.

Hittloo “Parem veelgi” muusika autorid on Tanel Padar, Kaspar Kalluste ja Tarvi Kull, sõnad Tannult endalt.

2. Shanon “NaNaNaNaNa” 🥈

Pinge kasvab! Hõbemedal kuulub ansambli Shanon 21. aprillil avaldatud singlile “NaNaNaNaNa”, mille muusika autor on Janek Harik ja sõnad kirjutas Taavi Immato.

Shanoni solist Taavi Immato ütles laulu ilmumise hommikul telefoniintervjuus raadio Sky Plus hommikuprogrammile, et magas öösel suhteliselt vähe, sest loole tuli anda viimast lihvi. “Üks asi jäi kripeldama, selle tegin lõpuks ikkagi natukene ümber ära ja nüüd on perfecto,” rääkis Immato. “Tegelesin ka YouTube’i variandi kokkuklopsimisega.”

Selle lauluga juhtus ka üks naljakas seik – nimelt leidis MJ Productioni juht Jüri Mets, et “NaNaNaNaNa” on maha viksitud staarmetroseksuaal Vaido Neigause loost “Linade vahel”. Asi vaibus siiski väga kiiresti. 🙂


Ja nüüd siis kõige olulisem teade…

*Trummipõrin* 🥁

Suvehitt 2017 küsitluse on võitnud…


1. Marju Länik “Võta kinni mu käest” 🏆 🥇 💐

MuusikaPlaneedi lugejatele ei tohiks just väga suure üllatusena tulla, et tänavuse suvehiti küsitluse pani kinni Marju Läniku retrohõnguline pala “Võta kinni mu käest”, sest see lugu oli viisteist korda esikohal meie iganädalases TOP 10 edetabelis. Hip-hip hurraa ja palju-palju õnne Marjule!

Loo viisi autor on Ruslan Gorobets, sõnad kirjutas Marek Sadam. Salvestus, mix ja master Lauri Laaguselt (LL Productions stuudiost).

Laulu esmaesitlus toimus 9. mail kell 15:10 raadios Elmar.

Sellised tulemused siis sellel aastal. Olgu veel mainitud, et esimesed, kes TOP 10-st välja jäid, olid: Merlyn Uusküla “Jälle 18”, Naised Köögis “Aasta ema”, Põhja-Tallinn “Alati olemas”.

Õnnitlused kõigile, kes TOP 10-sse hääletati ja veelkord tänud neile, kes arvamust avaldasid! Järgmisel aastal siis jälle! 🙂

1 vastus

  1. 18. sept. 2017 @ 18:11

    […] “Võta kinni mu käest”, millele MuusikaPlaneedi lugejad möödunud nädalavahetusel ka Suvehitt 2017 tiitli […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: