NII SIIS JÄÄBKI? ANSAMBEL THE SUN ANNAB TÄNA VIIMASE KONTSERDI

Täna, 25. augustil, toimub Kihnu Rahvamajas rockansambli The Sun viimane kontsert.

The Sun’i laialiminekut kinnitas Tanel Padar bändi Facebooki lehel 6. juunil avaldatud videopöördumises, mida on tänaseks vaadatud 121 000 korda.

Padar selgitas juunis intervjuus Eesti Ekspressile, et The Sun läheb laiali pärast mõneaastast kaalumist, kuna progressi enam ei toimunud. “Olen ratta peal, millelt tahaks maha saada. Progressi enam ei toimu. Ise aga tunnen, et tahaks progresseeruda,” pajatas muusik ajalehele.

Tanel Padar & The Sun kogunes esimest korda 2003. aasta alguses Ülo Kriguli ja Tanel Padari eestvedamisel. Algkoosseisus mängisid veel ka Danel Pandre ja Toomas Rull. Esimene singel “Big Lie” anti välja aprillis 2003, esimene album “Welcome To Estonia” novembris 2004.

Bänd sai omale nime alles esimesel kontserdil, mis toimus mööblivabriku Thulema poe avamisel Helsingis. Danel Pandre meenutas 2015. aastal telesaates “Hommik Anuga”, et tegu oli üritusega, kus oli palju Eesti ärimehi, teiste seas Even Tudeberg. “Ta leidis ühel hetkel mingi jõu ja soovi hakata ise õhtujuhiks ilma, et keegi oleks palunud. Mingi loo vahel ta ütles, et järgmine lugu, daamid ja härrad, on stereos.

Ja mingil hetkel ta ütles, soome keeles käis kogu asi, et nüüd esineb “sun ja mun bändi” ehk “sinu ja minu ansambel”. Mõtlesime, et see pole paha, aga võtaks ainult suni ja teise poole jätaks ära. Tegelikult on meie bändil soomekeelne nimi,” rääkis Danel Pandre.

Käesoleval aastal on Tanel Padar avaldanud kaks soolosinglit – märtsikuus pala “Parem veelgi” ja juunis singli “Teineteisele”. Mõlemad laulud, mille autoriteks lisaks Padarile ka Kaspar Kalluste ja Tarvi Kull, on osutunud väga edukaks. Lisaks musitseerib Tannu ka Tanel Padar Blues Bandis.

Muideks, täna, 25. augustil kell 20:00 näitab ETV 2009. aastal valminud saadet “Täna õhtul… Tanel Padar & The Sun”.

Pane kõrv peale The Sun’i viimasele singlile “Aega on”, mis avalikustati eelmise aasta augustis:

1 vastus

  1. 26. aug. 2017 @ 17:12

    […] sellele, et reedel toimus Kihnu saarel ansambli The Sun viimane kontsert, oli samal õhtul Saaremaal eriline esinemine ka Ott Leplandil – nimelt oli viimast korda […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: