ANSAMBEL THE WERG ANDIS VÄLJA ESIMESE SINGLI DEBÜÜTALBUMILT

The Werg

Eksperimentaalset instrumentaalmuusikat viljelev bänd The Werg andis välja singli “Ragnotti”.

Erinevaid žanre ristava instrumentaalbändi esiksingel “Ragnotti” pärineb ansambli omanimeliselt täispikalt albumilt, mille ilmumisaeg on planeeritud oktoobrisse.

“”Ragnotti” on minimalistlik lugu, mis ühelt poolt väljendab uusi helipilte ja uute instrumentide kasutamist The Wergi loomingus, kuid samas annab teos edasi juba koosseisule omast atmosfääri, mis kajastub debüütalbumil,” kirjeldas bändi kitarrist ning salvestusprotsessi eest vastutanud Jüri Põld. Salvestamine, kokkumäng ja järeltöötlus teostati bändi enda poolt.

Lugu salvestati peamiselt Saaremaal, kus inspiratsiooni ammutati kaunis mereäärses talus saare lõunarannikul. Basskitarrist Indrek Viires lisas, et bändi saaremaist päritolu arvestades oli kodune salvestamisvariant ainuõige otsus. “Loodetavasti kajastub meid ümbritsenud muhe atmosfäär nii singlis kui ka albumi tervikpildis,” ütles ta.

The Werg viljeleb eksperimentaalset instrumentaalmuusikat, nad said laiema kõlapinna osaliseks 2014. aasta lõpus, kui osaleti edukalt konkursil Noortebänd, kus jõuti finaali. 2015. aasta suvel esineti erinevatel festivalidel, nende seas näiteks Positivus ja Intsikurmu festival. 2016. aasta maikuus alustati debüütalbumi salvestamisega, mis ilmub oktoobris.

Laval on neid võimalik näha 13. augustil, kui astutakse üles kultuuriklubis Kelm koos bändiga Kaschalot.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.