SEL NÄDALAL TOIMUVAD MARI KALKUNI HELIKANDJA “TII ILO” ESITLUSKONTSERDID

Mari Kalkun & Runorun

Aprillis ilmus pärimusmuusiku Mari Kalkuni (29) uus helikandja “Tii ilo”, mille esitluskontserdid toimuvad sel nädalal Tallinnas, Tartus ja Viljandis.

Mari Kalkun & RunorunMari Kalkun & Runorun uus album “Tii ilo” tähistab teel olemist. Helsingis alanud muusikalisel teekonnal on koos oldud mitu aastat, äsja valmis saanud “Tii ilo” ilmus tuntud Soome plaadifirma Rockadillo Records alt ning jõuab suvel müügile ka Jaapanis.

Eksklusiivsel kolmel Eesti esitluskontserdil saab näha ka ansambli kunstilise koostööpartneri kunstnik Tatjana Bergelti kangastele maalitud ja trükitud ning lauludest inspireeritud teoseid. Ammutades jõudu Eesti regilauludest, kaasaegsest luulest ja soome-ugri muusikast, kasvab “Tii ilo” tasastest helimaastikest välja häälte ja pillikeelte metsik orkester. Kuigi bänd on vaid neljaliikmeline, siis kõik ansambli liikmed paistavad silma oma mitmekülgse pillidevaldamise, traditsioonitundmise ja suure fantaasia poolest.

Runoruni kuuluvad lisaks 2013. aasta parimaks eesti folklauljaks valitud Mari Kalkunile andekas ja väle Soome kandlemängija ja laulja Maija Kauhanen, suure maailmamuusika kogemusega eksperimentaalne austraallasest kontrabassist Nathan Riki Thomson ning tundlik rütmide võlur Tatu Viitala. Usaldades fantaasiat ja seikluslikkust ning jättes ruumi improvisatsioonile, kutsub “Tii ilo” publiku muusikalisele rännakule, kus igaüks saab omal moel osaleda. Saab kuulata ja mõtiskleda, aga saab ka kärtsu ja mürtsu.

Viimase aasta jooksul valminud ning kontserdi orgaaniliseks osaks muutunud kunstiteoseid on loonud kollažikunstnik Tatjana Bergelti. Bergelt on oma installatsioonides kasutanud laulude sõnu, mis on trükitud, maalitud ja õmmeldud kangastele. Bergelti unenäolised tööd mõtisklevad põneva nurga alt oma keele ning juurte teema üle.

“Tii ilo” plaadiesitluskontserdid:

  • 8. mai Tallinn, Kloostri Ait (19:00)
  • 9. mai Tartu, Jaani kirik, festivali Mailaul raames (18:00)
  • 10. mai Viljandi, Pärimusmuusika Ait (17:00)

Piletid hinnaga 6-10 eurot on müügil Piletilevis (v.a. Tallinna kontsert), aitades ning tund enne algust kohapeal.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.