STIG RÄSTA AVALDAS ELINA BORNI DEBÜÜTPLAADI NIME JA (LIGIKAUDSE) ILMUMISAJA

Stig Rästa ja Elina BornHomme ansambliga Traffic Türki lendav (ja sealt edasi juba Austriasse Eurovisioonile) Stig Rästa (35) andis intervjuu Raadio 2 saatejuhile Ingrid Peegile.

Stig rääkis, et tema viimased hommikud on möödunud ülikonnaproovides Viini jaoks ning seejärel on ta tõtanud stuudiosse, kuna lõpetamisel on Elina Borni debüütalbum.

Küsimusele, mida Stig ja Elina Eurovisiooni lauluvõistlusel esinedes kannavad, vastas Rästa, et temal on ülikond ja Elinal “pükskostüümi moodi asi”.

Stig jutustas, et koostöö Elinaga sai alguse portaali Elu24 uudisest (avaldatud 18. aprillil 2012), kus kirjutati sellest, kui hästi Born laulab Christina Aguilera lugu “Cruz”. Lisatud oli video ja Rästale esitus meeldis. Ta otsis Borni kontakti ja kutsus ta stuudiosse.

Ühtlasi meenutas Stig, et kui Kerli Kõiv võitis 2002. aastal telesaate “Fizz Superstaar”, helistas ta ka temale, kuid Kerlil olid tulevikuplaanid juba paigas ja pilet Ameerikassegi ostetud.

Elina debüütplaadist rääkis Stig, et seda teevad nad koos Vallo Kikasega ja sellest peaks saama üks Eesti kõigi aegade paremaid popp-albumeid.

“Need laulud, mis seal peal on, on minu arvates niivõrd kaasahaaravad ja meeldejäävad, et panevad kõige tuimema eestlase ka vist jalga tatsutama. Töö stuudios on olnud lõbus,” pajatas Stig ning vihjas, et helikandjal kuuleb Elinat isegi räppimas.

Albumi nimi on “Elina Born” ja kahe nädala pärast peaks see juba müügil olema.

Muideks, kas teadsite, et Stigil on kaks eesnime- Raul-Stig. Tema vanemad soovisid talle esialgu panna vanaisa järgi nimeks Raul, kuid isa leidis huvitava nime Stig ja soovis siis seda. Et mitte vanaisa kurvastada, pandi kaks eesnime.

Kuni keskkooli lõpuni hüüti poissi siiski vaid Rauliks. “Veits häbenesin seda võõrnime Lasnamäel,” selgitas Stig.

Kui ta aga hakkas koos Tomi Rahulaga muusikat tegema ja too sai teada, et tal on veel teine eesnimi, Stig, siis keeldus Tomi Rauli nime kasutamast ja nii see läks…

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.