LESLIE DA BASS AVALDAS ESIMESE SINGLI UUELT ALBUMILT

Leslie Da Bass

“Purjus” on esimene singel sügisel ilmuvalt albumilt, mis nagu Leslie Da Bassi puhul traditsiooniks saanud, ei anna eriti ülevaadet, milliseks kujuneb albumi kõlaline tervikpilt.

“Seda lugu tehes tundsin natuke nagu mingit moodsat ängi. See, et räägitakse ainult sellest, mida ei tohi. Kõik on nii hillitsetud ja reglementeeritud, mida öelda, kuidas olla ja käituda, et mitte saada kohe hukka mõistetud. Kogu informatsioon, mis meid ümbritseb ja mida aju paratamatult töötleb. Päeva lõpuks nii väsind on samm, et ei jõua enam olla normaalselt ja raamis. Loo sõnum ei ole 1:1 joomisest, vaid kirjeldab meelteseisundit, kus kõike saab nii palju, et sa pole enam adekvaatne mitte millestki aru saama,” avas Leslie enda uue loo olemust.

Leslie Da Bass aka Leslie Laasner on mitmekordselt pärjatud Eesti aasta elektroonikaartist ning parima pop-plaadi, hittloo ja uustulija tiitli võitja. Ta on kirjutanud ja väljastanud erinevate koosseisudega ja soolona ligi 20 täispika albumi jagu muusikat. Leslie Da Bassi nime alt hakkas mees muusikat ise välja andma 10 aastat tagasi. See periood on formuleeritud läbi nelja albumi – debüüt “Touch”, kodus teki all salvestatud salapärase alatooniga “Nights by Open Windows”, aasta elektroonikaalbumi tiitliga pärjatud eestikeelne “Minu kuningriik” ning viimane, 2013 ilmunud “Times New Roman”.

Lesliel on olnud kandev osa legendaarsete Eesti bändide tekkimisel. Ta oli esimese industrialmetal grupi Pedigree ja indielegendi Borax sünni juures, samuti kaastegev klubiprojekti Holmes koosseisus. Hiljem on ta meelde jäänud kui elektropop-sensatsiooni HU? lugude kirjutaja ja bassimängija ning on nüüdse sooloprojektiga Leslie Da Bass aina enam tuntust kogumas.

Viimase aja tegevuste hulka kuulub Lesliel üha tõsisemalt maalimine. Esimene soolonäitus toimus eelmise aasta sügisel tema enda kodus, hetkel on näitus avatud Berliinis. Sügisel on oodata koos albumiga ka uut maalikollektsiooni.

“Uus album on valdavalt eestikeelne, mõningate inglise keelsete sutsakatega, ning valmib kodus. Proovin alati teha albumi eelnevast natuke erinevama ja leida salvestuseks mõne koha, mis oleks mu mõtetega otseselt seotud,” kirjeldas muusik albumi valmimise tagamaid. Eelmine kauamängiv valmis stuudios, seekord aga tema kodus.

Kõlaliselt tuleb plaat Leslie Da Bassi sõnul taas elektrooniline, eelmisega võrreldes ehk veelgi elektroonilisem. Album tuleb ka läbi ja lõhki eklektiline, mida muusik peab samuti enda tunnusjooneks. Plaadilt leiab mõjutusi kogu Leslie Da Bassi kirevast muusikalisest taustast, kinnitab ta.

Leslie Da Bassi uus lugu ”Purjus” on saadaval olulisemates digikanalites, teiste hulgas Spotifys, Deezeris ja iTunesis.

Kuula pala Spotify’st

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.