HENRY LAKS, JUSTAMENT, UNTSAKAD JA PALJUD TEISED “HIIU FOLGIL”

Hiiu Folk

Suvel kümnendat sünnipäeva tähistav pärimusmuusikafestival Hiiu Folk tutvustab homme, 5. juunil kell 17 Tallinnas Solarise keskuse aatriumis oma selleaastast kava.

Tutvustusõhtul astuvad üles Henry Laks ning ansamblid Ars Apta ja Robirohi, keda kõiki ka 17. -20. juulini toimuval festivalil Hiiumaal kuulda saab, teatavad korraldajad.

Kümne aasta eest alustanud pärimusmuusikafestivalist on tänaseks kasvanud sündmus, mis jõuab nelja päeva jooksul igasse Hiiumaa nurka ning kus ühtekokku kuuleb rohkem kui 200 muusikut. Festivali avakontsert toimub 17. juuli õhtul Kärdla laululaval, kus oma loomingut esitavad ansambel Kõrsikud, lauljad Laura Remmel ja Anu Taul, lisaks Kaitseliidu orkester jpt.

Avamisel näeb ka spetsiaalselt selleks puhuks valminud tantsuetendust, mis inspireeritud Hiiu Folgi tänavusest teemast, milleks on Põlvest põlve. Avapäeva hilisõhtusel kontserdil kuuleb aga Rootsi viiludajat Daniel Wikslundi ja kitarristi Jonas Strandgårdi oma maa rahvamuusikat esitamas.

18. ning 19. juulil on festivali keskpunktiks mere ääres asuv kaunis Kassari Kiigeplats. Järgemööda näeb seal bände ja muusikuid, kes ennast ühel või teisel moel Eesti rahva südamesse laulnud. Näiteks tuleb Hiiu Folgile esinema Jaan Tätte koos Udupasunaga, kes sel suvel annavad kokku vaid mõned kontserdid. Äratundmise ja kaasaelamise hetki pakuvad kindlasti ka Justament, Untsakad, Lindpriid, Jäääär ja Chalice. Lahedaid värskeid helisid toob Hiiumaale Islandi bänd Ylja.

Festival viimane päev on kirikukontserdite päralt. Emmaste kirikus esineb Robirohi, Kärdla kirikus kuuleb Laura Remmeli ja tema sõprade versioone vanadest kristlikest rahvalauludest ning Kassari kabelis kõlab Henry Laksi muusika.

Täpse ajakavaga saab tutvuda Hiiu Folgi kodulehel, festivali pass müügil Piletilevis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.