UUS KOLLEKTIIV AVARUS ENSEMBLE ESINEB VILJANDIS, TALLINNAS JA TARTUS

avarus1Põnev ja innovaatiline elektroakustiline kollektiiv Avarus Ensemble esitab Viljandis, Tallinnas ja Tartus helilooja ja kontrabassimängija Mingo Rajandi värskelt loodud muusikat.

Ansambli kutsus ellu Loominguline Rühmitus Avarus, mille viis liiget ansamblis ka osalevad. Kuna eesmärk on eelkõige esitleda originaalloomingut, võib Avarus Ensemble’it pidada autoriansambliks. Tavatu koosseis toob kokku instrumendid, mida sageli koos ei kohta ning ka erinevad muusikalised taustad – klassikalise ja kaasaegse kompositsiooni-interpretatsiooni maailmast jazzi ja improvisatsioonilise muusikani. Tulemuseks on põnev kõla ning värsked ideed.

Rajandi muusika on kirglik, lüüriline ning rikastatud jõuliste rütmimustritega. Enamik kompositsioone on loodud eestikeelsetele luuletekstidele, kuid kuulda saab ka inglise- ja hispaaniakeelset luuleklassikat.

Mingo Rajandi on kontrabassimängija ning helilooja, kes on kasvanud pigem jazzmuusika maailmas, mängides olulist rolli nii eestvedaja kui ka heliloojana ansamblites Ajavares, Sigmund, Heliotroop ning Verbarium. 2012. aastal omandas Rajandi magistrikraadi kompositsiooni erialal. Viimastel aastatel on ta muusikat loonud nii oma ansamblitele kui erinevatele instrumentidele ja koosseisudele. Avarus Ensemble on Rajandi jaoks ideaalne väljund, võimaldades ühendada improvisatsioonilise energia komponeeritud struktuuridega.

Avarus Ensemble on:

Tarmo Johannes – flöödid, Meelis Vind – klarnetid, Kadri Voorand – vokaal, Virgo Sillamaa – kitarrid, Kirke Karja – klaver, Aleksandra Kremenetski – löökpillid, vibrafon ja marimba, Egert Leinsaar – viiul, Villu Vihermäe – tšello, Mingo Rajandi – kontrabass , Haar Tammik – helirežii

Kontserdid toimuvad:

20. mail kell 19 Viljandis, Pärimusmuusika Aida suures saalis
24. mail kell 19 Tallinnas, KUMU auditooriumis
4. juunil kell 19 Tartus, Jaani Kirikus (Eesti Heliloojate Festivalil)

Facebook’i leht

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.