DROONIVIDEO: JÄMAJA KIRIKU KONTSERDID VÕIMALDAVAD ALUSTADA AJALOOLISE PÜHAKOJA RENOVEERIMIST
Neli aastat Jämaja kirikus toimunud kontserdid on aidanud koguda Peeter Vähi nimelisse fondi piisavalt annetusi, et alustada ajaloolise pühakoja renoveerimist. Annetuste kogumist jätkatakse 8. augustil toimuva J. S. Bachi kontserdiga “Muusikaline ohver” ning oktoobris Arsise kellade ansambli etteastega.
Vaata Jämaja kiriku unikaalset asukohta droonivideost:
Jämaja kiriku toetuseks loodud Peeter Vähi nimeline fond on vabatahtlikke annetusi kogunud juba mitu aastat ning nüüdseks on välja valitud ka renoveerimistööde teostaja. Kirikus on selle aja jooksul kõlanud eriilmelisi kontserte – tänavu juunis astusid seal üles ka Burkina Fasost pärit muusikud.
Eesti südamest kõige kaugemal asuv Jämaja kirik ei vääri tähelepanu üksnes oma erakordse asukoha tõttu. Peaaegu mere piiril paiknev pühakoda on Eestis ainulaadne. Eriline on ka selle kõrval asuv kalmistu, kuhu varasematel aegadel pääsesid matuserongid üksnes paadiga.
Jämaja Kolmainu kiriku esimene puidust pühakoda ehitati juba 13. sajandil. Tänapäevase historitsistliku ilme sai kirik 1864. aastal.
8. augustil kõlab kirikus barokkmuusika üks silmapaistvamaid teoseid – Johann Sebastian Bachi “Muusikaline ohver”. Tegemist on helilooja ühe keerukama ja harvemini esitatava teosega, mille esitamine nõuab väga kõrgel tasemel barokkmuusika interpreete. Teost esitavad Andres Mustonen (viiul), Neeme Punder (flööt), Ene Nael (klavessiin), Olev Ainomäe (oboe) ning Peeter Klaas (viola da gamba ja tšello). Kontsert toimub festivali Klaaspärlimäng raames.
