Andreas (foto: Liis Karol Reimkel)
Andrease uus singel “better than me (i betcha!)” on jätk märtsi lõpus avaldatud singlile “what’s wrong with me?”. Tegu on viimase eraldi ilmunud singliga enne EP “CLAW MARKS” ilmumist 29. mail.
Tantsuline ja rütmikas laul mäsleb teiste inimeste poolt püstitatud ootuste ja lõputute ettepanekute vastu. “Loo lüürikat võib tõlgendada mitmeti – esmapilgul ehk tundub, et laulu sõnum on mõeldud kellelegi kindlale, kuid tegelikult on loo sihtgrupp palju laiem. Kuna alustasin oma karjääri üsna noorelt, püüdsin esialgu võtta alati arvesse tagasisidet selle kohta, missugune ma olen või kuidas ma end esitlen. Nüüdseks olen aru saanud, et isegi kui täidan kõik võimalikud ootused, leitakse alati midagi uut, mille kallal norida.”
Uus singel, nagu ka eelnev, on kirjutatud ja produtseeritud Andrease enda poolt. Salmide vokaalid on salvestatud Hispaanias perereisil olles sülearvuti mikrofoniga. “Algselt mõtlesin materjali kvaliteetsemalt sisse laulda, kuid siis taipasin, et just see toetas laulusõnade toorust ja ausust.” Lisaks Andreasele mängivad singlil kitarrist Siim Hendrik Saar ja trummar Patrick Alexander Staak.
Eesti laulja, laulukirjutaja ja produtsent Andreas Poom annab 29. mail välja uue 6-loolise EP “CLAW MARKS”, mis toob kuulajateni vahetu ja emotsionaalse loomingu. Selles kohtuvad isiklikud lood ja akustilistel instrumentidel põhinev produktsioon. “EP on justkui pilguheit minu kahe viimase aasta sisemaailma, peegeldades mõtteid ja tundeid perioodist, mil õppisin ennast ja inimesi minu ümber paremini mõistma,” rääkis Andreas. “Me kõik jätame teineteisse silmale nähtamatuid jälgi ja selle lühialbumi kirjutamise protsess oli minu kihk omadega toime tulla.”
22-aastane Andreas on varasemalt välja andnud mitmeid singleid ja EP-sid, esinenud Eesti suurimatel lavadel ning teinud koostööd mitmete tuntud artistidega, nagu näiteks Jüri Pootsmanni, Eleryn Tiidu ja INGERiga. Ta osales Eesti Laul 2023 lauluvõistlusel looga “Why Do You Love Me” ja saavutas finaalis kaheksanda koha.