Aapo Ilves ja Redneck Rampage (foto: Hanna Marii Ilves)
Lõuna-Eesti metallipruulija Redneck Rampage salvestas legendaarse rokipala “Aga ükskord” 20. sünnipäeva puhul loo uusversiooni. Tuletage meelde – “Aga ükskord algab aega, mil ma tulen mootorsaega läbi Kadrioru pargi…”.
Eesti alternatiivroki klassikaks saanud laul, mille teksti autorid on Friedrich Reinhold Kreutzwald ja Olavi Ruitlane ning heliloojaks Aapo Ilves, salvestati esmakordselt kevadel 2005. Toona olid stuudios Orelipoiss, Peeter Jõgioja, Madis Aesma, Lili Lind, Sulev Salm ja teised. Nüüd, kakskümmend aastat hiljem, avaldavad teosele tõsist metalliläikelist austust reednekid, ja et tribuut oleks ehedam, võeti kampa ka algupärandi üks solistidest ning laulu viisi autor Aapo Ilves.
“Kui me Aapo eelmisel kevadel enda plaadiesitlusele esinema kutsusime, tekkis loomulikult idee ka ühiselt üles astuda ja pidime valima loo,” ütles Redneck Rampage’i trummilööja Martin Jüssi. “”Aga ükskord” tundus meile loomupäraselt hevi ja laulupeo materjali on selles loos ka piisavalt. Ühisjauramine mitmetel lavalaudadel viis lõpuks stuudiosse välja ja siin on tulemus!”.
Aapo Ilves on tagasihoidlik ja napisõnaline ja lisas ainult: “Väärikas taasesitus!”
- Viis: Aapo Ilves
- Sõnad: F. R. Kreutzwald, F. Löwe, P. Petersen, O. Ruitlane
- Esitavad: Aapo Ilves ja Redneck Rampage, koosseisus:
Laul: Aapo Ilves, Karl Nagel
Soolokitarr: Indrek Kõnnussaar
Rütmikitarr: Allan “Käpp” Arjokesse
Basskitarr: Enriko Tooding
Trummid: Martin Jüssi
- Miksis ja masterdas: Haldor Grunberg (Satanic Audio)
- Video: Jüri-Illimar Reinberg-Shestakov; kasutatud Aapo Ilvese, Kaija Kängsepa ja Tiit Kõnnussaare materjale