KOLME RIIGI MUUSIKU ÜHINE MINITUUR TOOB KUULAJATENI LUGUSID UNELAULUDEST TRADITSIOONILISE JAZZINI
Veebruari keskpaigas tulevad Viljandisse, Tartusse ja Tallinna kolm omanäolist artisti Eestist, Ameerikast ja Kanadast. Hanna-Reet Ruul (EE), Jude Brothers (USA) ja Dayna Pirso (CA) toovad kontsertidel kokku rahvusvahelised muusikalised mõjud, esitades lugusid ja laule unelauludest traditsioonilise jazzini.
Hanna-Reet Ruul on Rõuge kihelkonnast pärit pärimusmuusik. Ruul esitab kontsertõhtutel lugusid oma debüütalbumilt “Uni tuli uiken”, mis koosneb eesti pärimuslikest unelauludest ja pälvis kaks nominatsiooni 2024. aasta Etnokulpidel. Lugude vahele loeb Hanna-Reet oma lemmikuid unejutte.
Ameerikast, Ozarkist pärit muusiku Jude Brothersi muusika on inspireeritud kodupiirkonna folkmuusikast. “2014. aastal juhtusin nägema Eesti vanamuusikaansambli Heinavankri kontserti ja peale seda pole ma Eestist rääkimist lõpetanud,” kommenteeris Brothers. Brothers laulab ning esitab kitarril ja harfil nii ajatuid traditsioonilisi meloodiaid kui ka ekletilist omaloomingut.
Kanada multiinstrumentalisti Dayna Pirso juured ulatuvad Hiiumaale ja Pärnusse. Pirso muusikukarjäär algas Toronto metroojaamades ja Kanada kõnniteedel. “Ma olen oma muusikas palju inspiratsiooni saanud nukuteatrist, klounaadist, poeesiast ja väntfilmidest,” rääkis Pirso. Tema muusika on mõjutatud New Orleansi jazzist ja americana‘st. Viimastel aastatel on Pirso süvenenud ka oma Eesti esivanemate muusikalisse pärandisse ja lisanud selle oma rikkalikku loomingusse.
Kontserdid toimuvad 12. veebruaril Viljandis Konservatooriumis, 14. veebruaril Tartus Roti Keldris ja 15. veebruaril Tallinnas Ankrusaalis. Rohkem infot leiab Facebookist.