Tagasi
Live 14. november 2024, 16:57 1 min lugemist

22. NOVEMBRIL TOIMUB KONVERENTS “LAULU- JA TANTSUPEO JUUBELID PEETUD. KAS ON PÕHJUST JUUBELDAMISEKS?”, MIDA SAAB JÄLGIDA KA VEEBIST

Novembris 2003 kandis UNESCO Eesti, Läti ja Leedu laulu- ja tantsupeo traditsiooni ühiselt vaimse kultuuripärandi nimekirja. Nüüd, 21 aastat hiljem kogunevad Eesti, Läti ja Leedu laulu- ja tantsupidude eestvedajad Tallinnasse ühiskonverentsile “Laulu- ja tantsupeo juubelid peetud. Kas on põhjust juubeldamiseks?”

22. novembril Tallinnas toimuv laulu- ja tantsupeo teemaline konverents on valdkonnas oma ainulaadsusega tähelepanu vääriv. Osa võtavad Balti riikide laulu- ja tantsupidude korraldajad, valdkonna eksperdid ning traditsiooni jätkumise eest vastutavate organisatsioonide esindajad.

Viies plokis arutatakse järgnevatel teemadel:

  • Esimeses plokis vaatleb Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja Margus Toomla koos kolleegidega Lätist ja Leedust laulu- ja tantsupeo protsessi kestlikkuse tagamise võtmeküsimusi
  • Teises plokis vaadeldakse kollektiivijuhtide olukorda
  • Kolmas plokk keskendub laulu- ja tantsuväljakute oludele ja arengutele kolmes Balti riigis
  • Neljandas plokis toimub Läti Kultuuriakadeemia professori Anda Lake juhtimisel paneeldiskussioon teemal “Laulu- ja tantsupeo tulevik osaleja vaates”
  • Viiendas plokis jagavad Aarne Saluveer Eestist, Jurģis Spulenieks Lätist ning Ieva Krivickaitė Leedust inspireerivaid kogemusi, mis aitavad traditsioonil elujõuliselt jätkuda

Konverentsi on kõigil võimalik jälgida Postimees.ee vahendusel 22. novembril kl 10.00 – 17.30.

Vestle ka mujal: Facebook Instagram

Jäta kommentaar

Kommentaar võib enne avaldamist ülevaatamiseks ootele jääda.

See sait kasutab rämpsposti vähendamiseks Akismetit. Vaata, kuidas sinu kommentaariandmeid töödeldakse.