Tagasi
Live 31. oktoober 2024, 08:31 3 min lugemist

INGA ESITLEB OMA VÄRSKET ALBUMIT AINULAADSE KONTSERTLAVASTUSEGA, KUS ELEKTROONILINE MUUSIKA KOHTUB KLASSIKALISE MUUSIKAGA, BALLAAD REIVIGA JA ÖÖ PÄEVAGA

Eelmisel reedel ilmus lauljatar INGA esimene kauamängiv “Nocturnal Orange” ning täna, 31. oktoobril avaldas artist, et album tuuakse 27. novembril klubis HALL lavale unikaalse kontsertlavastuse näol, mida tuuakse lavale vaid ühe korra.

Värskel albumil ilmunud R&B ja elektroonilisi kõlasid põimivad laulud on autori sõnul andnud inspiratsiooni oma lugu rääkida lisaks muusikale ka läbi teiste väljendusviiside ning võimaluse näha, kuidas need lood veelgi rohkem ellu ärkavad ja omakorda lugu edasi jutustavad. Seega on lisaks INGA võimsale vokaalile uut muusikat esitlevas kontsertlavastuses kaasatud nii performance’i elemendid, tantsijad, lisalavad, valgusshow, keelpillikvartett kui ka live bänd.

“See on suurkokkuvõte taassünnist ja päris oma “mina” leidmisest. On uskumatu kogeda, kuidas saan ühest meediumist vormida mitu. Kuidas muusika voolab üle tantsuks, performance’i ja valguse kokteiliks. Kuidas elektrooniline muusika kohtub klassikalise muusikaga, ballaad reiviga ja öö päevaga. Väga ootan, et näha, kuidas see kõik just selleks üheks õhtuks ühtlaseks tervikuks vormub ja ellu ärkab,” rääkis INGA.

Lavastuse aitavad INGAl vormida koreograafid Markus Ian Monak ja Maarja Tosin. Lugude arranžeeringutega on toeks albumi produtsent Markus Palo, keda saab näha ka laval ning helilooja, arranžeerija ja pianist Kristina Bianca Rantala, kes seob keelpillikvarteti sametised kõlad elektroonilise muusikaga.

Lisaks kontserdile saab olla tunnistajaks INGA esimesele isikunäitusele, mis on ühtlasi ka kontsertlavastuse prelüüdiks. Näitus koosneb kümnest teosest, mis peegeldavad omal moel iga plaadil olevat lugu. Näitus saab koosnema fotodest ja installatsioonidest.

Kontsertlavastust “Nocturnal Orange” saab näha kolmapäeval, 27. novembril Tallinnas, klubis Hall. Piletid saadaval Piletikeskuses.

INGA:

“”Nocturnal Orange” on kogumik elavatest, öistest dialoogidest kümne etüüdi näol. Mõttevahetustest ja valjuhäälsest unistamisest, mis toimus kõik iseenda seltskonnas mõnel melanhoolsel öötunnil, muusika seltsis. Öine hämarus kingib anonüümsust ja julgust iseendale oma mõtete ees. Oranž linnakuma vürtsitab oma minoorse dünaamikaga. Öösel lähevad kõik mõttepärlid, läbielatu ja tunnetus dramaatilisemaks. Ma armastan õhtuid, kus saan ekselda üksinda enda mõteteis. See on minu suurim inspiratsiooniallikas. Öösel on justkui kõik lubatud. Öösel ärkab teine mina.

Kauamängiva läbivateks teemadeks on eneseareng, kasvamine inimesena, armastus ning selle head ja pahed.

Minu paremaks käeks selle albumi kirjutamisel on olnud võrratu produtsent Markus Palo, kes mõistis mind musikaalselt koheselt ning on andnud minu ideedele elu ja värvi. See on kirjeldamatu tunne. Arvan, et tänu sellele koostööle olen kasvanud ka muusikakirjutajana.

Albumil teeb kaasa ka manna, kes lisaks meie ühisloole “Get Away” on autoriks ka paarile teisele laulule sel albumil. Lisaks teevad kaasa produtsendid Raul Ojamaa, Vaiper (LT), Jeremi Siejka (PL). Keelpillide arranžeeringud on seadnud Kristina Bianca Rantala. (Albumi miksi tegi samuti Markus Palo ning masteri tunnustatud meister Ameerikast – Adam Chamberlain).

See album on teekond päris “minani”. Olen otsinud oma kõla ja žanrit pea kümme aastat, kuid nüüd tunnen ennast lõpuks artistina oma nahas paremini, kui kunagi varem. See muusika on aus, emotsionaalne ja mis peamine – valmistab mulle siirast rõõmu ja annab jõudu. Tänaseks olen tänulik, et minu pikk ja konarlik teekond on mind kasvatanud ja siia toonud.”

Viimane singel albumilt – “Gallery”:

Vestle ka mujal: Facebook Instagram

Jäta kommentaar

Kommentaar võib enne avaldamist ülevaatamiseks ootele jääda.

See sait kasutab rämpsposti vähendamiseks Akismetit. Vaata, kuidas sinu kommentaariandmeid töödeldakse.