Neon Fir (foto: Marii Kiisk)
Kui Neon Fir’i 2021. aastal ilmunud debüütalbum võttis viimast ansambli värvikast ideedepagasist, siis uuel lühialbumil “Buffering” otsivad nad rahulikumat hingamist, võimalust end laadida ning läheneda bändi isikupärasele kõlale atmosfäärilisemas võtmes.
”Buffering” on bändi esimene koostööprojekt iseseisva plaadifirmaga Backstage Records ning EP esitluskontsert toimub 18. novembril Tallinnas Erinevate Tubade Klubis, millega ühtlasi tähistatakse koos teiste BSR artistidega plaadifirma kolmandat tegevusaastat.
Plaadi ilmaletulek tuleb ajal, mil on alternatiivmuusikutel aina keerulisem jõuda kuulajani teles, raadios ja suures Spotify meres. Seega on koos otsustatud näidata solidaarsust ja lasta muusika esmalt välja just nendes paikades, mis on alati toetanud iseseisvat artisti ja hoidnud üleval ning eetris kõike värvikat ja mitmekesist, mida kuulda võimalik. “Buffering” ilmus 31. oktoobril Bandcampis, Fairmusis ja SoundCloudis.
Laulja Eeva Trei on võtnud loomingut kokku: “See album on valminud ajal, kus kõik on ebakindel, segane ja lootusetu, aga usun, et need lood ei kanna endas vaid musta masendust. Eesmärk oli oma mõtteid protsessida ja jõuda kuskile uude, paremasse kohta. Oma 20ndates on pidevalt tunne, et peab kõigile järele jõudma või tahaks kõigist ette joosta. Ma pole kunagi suurem asi sportlane olnud ja alternatiivse muusika tegijatele jagataksegi enamjaolt lohutusmedaleid, aga enda jaoks läheb selle EP valmissaamine kirja võiduna.”
Lühialbumi on salvestanud Neon Fir’i kuues liige ning helindaja Karl-Eric Alert, kes on miksinud ka lood “Here We Are” ning “The Way Things Go Today”. Lisaks on lugudele “In The Meantime” ja “Buffering” teinud miksid bändi üks muusikalistest eeskujudest Karl Petti (Karl Petti Trio, Talamak, Animal Drama, ValsPetti). Meisterliku lõpulihvi on andnud masterdaja Siim Hiob ning kujunduse loonud Linda Nõmmik, kunstnikunimega Lyubov.
Neon Fir on kõikvõimalikke muusikalisi ettekujutusi painutav progepop-ansambel, kelle muusikas on kokku mängitud mõjutused neo-soul’ist, 1980ndate popist ning nii lääneliku tänapäeva kui kodumaise sovetiajastu alternatiivist. Ansamblisse kuuluvad laulja ning tekstide autor Eeva Trei, klahvpillidel Miina Adermann, kitarril ja süntesaatoril Kaarel Raud, basskitarril Paul-Gunnar Loorand ja trummidel Karl-Markus Kohv.