Tagasi
AlbumLive 14. september 2023, 12:10 2 min lugemist

DELULU ANDIS VÄLJA DEBÜÜTALBUMI “LOLLA”

Eesti R&B, souli ja elektroonilise popi uustulnuk deLULU avaldas neljapäeval, 14. septembril, oma debüütalbumi “LOLLA”. Tegu on emotsiooniderohke kompilatsiooniga bändiliikmete elusündmustest, kokkukasvamisest ja õppetundidest.

Maailmas, mis ihaldab soul-muusikat ja autentseid kogemusi, on deLULU tõusmas värske jõuna muusikamaastikule. Andekatest loojatest koosnev ansambel on oskuslikult sidunud modernse elektroonika ja R&B, immutades muusikat suure kirega ning hägustades nende piire.

“”LOLLA” valmimise protsess on olnud puhas loomelend ja vabastus, kus ei ole meie jaoks õiget ega valet rütmi või meloodiat,” paotas deLULU liige Mairo Marjamaa.

Käesolev album viib kuulaja rännakule läbi ööelu ning sisemaailma emotsionaalse lainetamise. See on mõtisklus olukorrast maailmas murdeliste, segaste ja pöördeliste aastate jooksul. Plaati kuulates saab ristlõike bändiliikmete sisemistest muutustest ja kasvust.

“Me moodustame justkui kolmainsuse, mille sünergia tekib vaid kord elus. Oleme üksteisele olnud muusikaliseks majakaks ning täiendame üksteist nurkade alt, mis annab loomingule ainult hoogu juurde,” kirjeldas Taavi Paomets.

Tulemuseks on jutustavad viisid koos kaasakiskuvate rütmidega ning tähelepanu viimine erinevatele ühiskonnakihtidele ja -probleemidele.

Album on nelja aasta kokkuvõte ansambli tuumiku ühisloomingust, mis peegeldab autorite helikeele arengut algusperioodist tänaseni. “”LOLLA” kirjutamise periood on olnud ka tohutu areng indiviidina. Kõik meie mõtisklused, mida oleme aastate jooksul omavahel ausalt jaganud, on koondunud ühte suurde muusikalisse kokteili, mille koostisosad on hoolikalt valitud,” sõnas Inga Tislar.

deLULU moodustavad Inga Tislar, Taavi Paomets (Avoid Dave) ja Mairo Marjamaa. Bänd osales oma eelmise singliga “Music Saved My Soul” konkursil Eesti Laul 2022. Ühtlasi on nad soojendanud maailmakuulsat UK neo-souli gruppi Jungle, astunud korduvalt üles Tallinn Music Weekil ja andnud kontserdi ka Kaunas Jazz Festivalil. Aasta tagasi ilmus bändil albumi nimisingel (“LOLLA”), millele valmis ka provokatiivne muusikavideo, mida saab vaadata siit.

26. septembril on võimalik kuulda kogu plaadimaterjali ehedas esituses ka “LOLLA” esitluskontserdil, mis toimub Tallinnas Ankrusaalis. Piletid ning info ürituse kohta leiab siit.