
KRATT Festivali plakat
19.—25. augustini Tallinnas toimuv koolinoortele mõeldud KRATT Festival toob nädalaks kokku kakssada noort muusikut nii meilt kui mujalt. Festival lõppeb 24. ja 25. augustil toimuvate pidulike lõppkontsertidega, kus lavale astuvad viiekümnest noorest koosnev festivali kammerorkester ning sümfooniaorkester, mille koosseisus on 104 noort muusikut.
Neljandat aastat järjest Tallinna erinevates kontserdisaalides toimuv festival on tugeva haridussuunitlusega, kus toimuvad ühised harjutamised, õpitoad ja kontserdid. Festivali juhi Siiri Siimeri sõnul on tegemist vajaliku sündmusega eesti muusikamaastikul, mis teenib eesti muusika järelkasvu huve. “See on suur ja missioonitundest kantud kultuurilis-hariduslik festival, mis saab teoks paljude partnerite ühise jõupingutuse tulemusel, kes mõistavad järelkasvu panustamise vajadust. Meie kahesajal noorel alustaval muusikul on ainulaadne võimalus töötada meie tippdirigentide käe all, saada loenguid ja osaleda vestlustubades tunnustatud lavastajate, ajaloolaste, kirjanike, heliloojatega ja teiste oma ala asjatundjatega,” sõnas Siimer. Orkestreid juhatavad oma ala tipud Olari Elts, Andres Kaljuste, Achim Fiedler ja Susanna Biosca Dortmundist.
Lisaks kutsub festival Kratt kutsub 19.—22. augustini osa saama loengusarjast “Kuidas kuulata klassikat”, kus tuntud inimesed avavad neile südamelähedasi ning olulisi teemasid. Sel aastal astuvad oma ettekannetega üles Elmo Nüganen, Indrek Hargla, Ott Sandrak, Hannes Praks, Tõnu Kõrvits ning Aleksei Turovski.
KRATT Festival koostööpartnerid on Eesti Kontsert, MUBA, VHK, ERSO, Kloostri Ait, Munkenhof Hostel Tallinn, Arhitektid “Luhse & Tuhal” Frenchwein cateringiga ja palju teised. Festivali toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna Linnavalitsus, SA Eesti Rahvuskultuuri Fond, Nordisk Kulturkontakt, Hansa Grupi Noore Muusiku Fond ja Kultuuripartnerluse SA.
Lisainfo: www.krattfestival.ee