
Rita Ray (foto: Ako Lehemets)
Põlvast pärit Rita Ray juhib helikandjaga “A Life of Its Own” teist nädalat järjest Apollo poeketi albumimüügi edetabelit.
Tänavusel Eesti Muusikaauhindade galal aasta parima albumi tiitli võitnud “A Life of Its Own” kirjutamist alustas Rita Ray, kes tunnistati EMAl ka aasta naisartistiks, praktiliselt kohe pärast oma debüütalbumi “Old Love Will Rust” (2019) esitluskontserte. Mullu novembris avaldatud plaadi voolav, sametine ja natuke taltsutamatu soul on ühtpidi täis autorile omaseid kiikse ja teistpidi kätkeb just žanri kuldajastu legendaarset emotsiooni ning kõla. Rita Ray on järjest enam liikunud endale südamelähedase filmimuusikaliku helipildi poole, mida 8-looline teos hästi illustreerib.
Kuuel korral Apollo pingerivi valitsenud ansambli Terminaator kolmikplaat asub sedapuhku hõbemedalil ning kolmandal platsil on parima taastulijana Kihnu Virve (1928-2022) laulude kogumik.
Väärib märkimist, et kogu TOP 15 on eestimaine.
Kuula #1 plaadi avalugu pealkirjaga “Love Ain’t the Same” ning seejärel tutvu edetabeliga:
Apollo TOP 15 (6. veebruar):
1 (1) Rita Ray – A Life of Its Own
2 (3) Terminaator – Eesti Kullafond [3CD]
3 TAAS Kihnu Virve – Eesti Kullafond [3CD]
4 TAAS STEFAN – Hope
5 TAAS Toomas Anni – Eesti Kullafond [3CD]
6 TAAS Anne Veski – Ma tänan teid [2CD/DVD]
7 TAAS Anne Veski – Eesti Kullafond [3CD]
8 TAAS Hunt – Nostalgia
9 (15) Erinevad esitajad – Groove of ESSR II [LP]
10 (5) Kustas Kikerpuu – Eesti Kullafond [2CD]
11 TAAS Respekt – Üksi kõigi seas
12 TAAS Metro Luminal – Üheksast viieni
13 UUS Puuluup – Viimane suusataja (Ltd pink vinyl) [LP]
14 TAAS Sulev Nõmmik – Eesti Kullafond [CD/DVD]
15 (6) Tõnu Aav – Muumitrolli lood
Sulgudes positsioon eelmises, 30. jaanuari tabelis
Edetabel on koostatud Apollo kaupluste ja e-poe müügitulemuste põhjal ajavahemikul 30. jaanuar-5. veebruar.