
Andres Estna (foto: pressimaterjalid)
“Just Like You” on telesaate “Eesti otsib superstaari” kasvandiku Andres Estna teine singel. Laulusõnad on inglise keeles ja stiili poolest sarnaneb see nii singer-songwriter, country kui ka popmuusikaga.
“Olen taaskord saanud ühelepoole värske singliga. Loodan, et meeldib!” sõnas Andres. “Seekord otsustasin minna helikeelega natuke modernsemas suunas. Võrreldes minu debüütsingliga “Cold One”, on antud lugu palju vähem sarnane traditsioonilisele countryle ja paneb vahest mul endalgi jala kaasa tatsuma!” rääkis mees.
Andres Estna: “Loo teksti koos meloodiaga kirjutasin ma septembri alguses maal olles. Kõigepealt sündis akustilise kitarri peal selline huvitav lahtises häälestuses riff, mis oli ka mõnusalt perkussiivne. Salvestasin selle ruttu ümber ja hakkasin kohe refrääni meloodiat otsima. Eranditult eelistan ma iga loo kirjutamist alustada just refräänist. Kui ma juba kord refrääni ühe hea mõtte kirja saan, saab mulle endale palju paremini selgeks, mida ma looga tervikuna öelda tahan. Kui lugu on sinnamaale jõudnud, et seda on võimalik algusest lõpuni esitada, alustan ma salvestamise ja produtseerimisega. Sealt edasi pole muud kui ainult katsetada ja testida, mis sobib ja mis mitte.”
“Just Like You” autor ja produtsent on Andres Estna. Kaasautorina mainib Andres laiemale avalikkusele tuntud Carlos Ukaredat. “Kuna Carlos on mulle väga lähedane sõber ja ühtlasi on meil ka kattuv maitse muusika osas, jagame me tihti üksteisega pooleli olevaid lugusid ja ideid. Sellise protsessi juures nagu loo kirjutamine ja produtseerimine on igasugune tagasiside kuldaväärt. Olles ise juba sama materjaliga pikalt tegelenud, kipuvad värsked ideed otsa lõppema ja vahest ka lihtsasti parandatavad lüngad helipildis sisse jääma. Tihti esitab Carlos mulle paar kiiret ideed mis tal loo poolikut versiooni kuulates tekkinud on ja valdav enamus neist jõuab ka lõplikku versiooni,” jutustas autor. “Selles mõttes olen ma tänulik, et mul on inimesi kelle arvamust ma väga kõrgelt hindan ja kes aitavad ka mul endal inimesena ja muusikuna areneda,” võttis Andres lühidalt jutu kokku.
- Laul Spotifys
Andres Estna on muusikahuvilistele tuttav telesaate “Eesti otsib superstaari” 8. hooajast. Toona jõudis Andres saate stuudiovooru 20 hulka ja ei osutunud lohutusvooru valituks. Sellest hoolimata tegeleb Andres enda loomingu kirjutamisega nii individuaalselt kui ka koostöös teiste Eesti artistidega. Selle aasta juunis jõudis avalikkuse ette Andrese debüütsingel, mis kannab nime “Cold One”.
Noormehe helikeeles põimuvad omavahel country, pop, rock kui ka americana stiil. Andrese muusikalisteks mõjutusteks võib pidada nimesid nagu John Mayer, Ed Sheeran, B.B. King ning ka country megastaare nagu Morgan Wallen ja Dan + Shay.