
Tantsustuudio Viis Tähte (pressifoto)
Rahvusvaheline muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week (TMW) toimub tänavu 4.–8. mail Tallinnas ja esmakordselt ka Narvas. Enne kahe linna ühendfestivali toimuvad TMW eelüritused avalikest vestlustest kontsertideni Ida-Virumaal Kohtla-Järvel, Jõhvis ja Sillamäel.
Juba homme, neljapäeval, 14. aprillil oodatakse huvilisi Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumi Valgesse Saali kogukonna-arutelule teemal “Kuidas luua oma mainekas linnafestival?”. Ida-Viru Ettevõtluskeskuse noorte ettevõtlikkuse konsultandi ja Seiklusmaa TV saatejuhi Elisabeth Purga juhtimisel arutlevad teiste seas Ida-Võlu Festi korraldaja Erik Setškov ja Toila valla kultuurijuht Kaisa Pukk.
Arutelule järgneb meeleolukas muusikaprogramm, kus esinevad parmupilli-etno-tekno maestro meisterjaan, Kiviõli Kunstide Kooli kandleõpilaste ansambel Kõuekeeled, Kohtla-Järve Kultuurikeskuse tantsustuudio Viis Tähte, tantsija Anita Derjagina ning DJ R.Unt. Avatud on Toila Pargi Kohviku pop-up baarilett ning kõigi osalejate vahel loositakse välja TMW festivalipass kahele.
Neljapäeval, 28. aprillil oodatakse kultuurisõpru TMW eelüritusele Jõhvi, kus Viru vangla katusel annab kontserdi Eesti Laulu konkursil tuntust kogunud SHIRA koos oma ansambliga. Kontserdi eel toimuvad vanglat ja vanglateenistust tutvustavad ekskursioonid ning avatud on kunstinäitus kinnipeetavate loominguga. Lisaks avalikule kontserdile esineb SHIRA koos bändiga ka motivatsiooniprogrammis osalevatele kinnipeetavatele, kellele muusikud jagavad ka oma kogemusi sellest, milliseid vabadusi on loominguga tegelemine neile andnud ning milliste väljakutsetega aidanud toime tulla.
Vahetult TMW eel, teisipäeval, 3. mail toimub Sillamäe kutsehariduskeskuses tegutsevas kood/Jõhvi tehnoloogiakoolis avalik vestlus “Kuidas muuta kohalikku kogukonda aktiivsemaks?”, kus sõna saavad teiste seas kood/Jõhvi kogukonnajuht Kadi Lääts, Narva multimeediakeskuse OBJEKT asutaja Jana Budkovskaja ja Sillamäe festivali Jazz Time peakorraldaja Vladimir Võssotski.
Arutelule järgneb vokalisti, laulukirjutaja ja arranžeerija Linda Kanteri omanimelise džässitrio kontsert.
TMW Ida-Viru eelürituste ajakava:
N, 14. aprill kl 18.00
TMW 2022: Kohtla-Järve WARM-UP
Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumi Valge Saal (Tuuslari 18a)
Kogukonnaarutelu: Kuidas luua oma mainekas linnafestival?
Arutlevad:
- Erik Setškov, Ida-Võlu Festi korraldaja
- Irina Vladimirova, Kohtla-Järve Gümnaasiumi huvijuhi assistent
- Kristo Kõrgnurm, Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kunstiline juht, Jõhvi lennupäeva projektijuht
- Dmitri Orehhov, J-FEST tänavatantsufestivali korraldaja
- Ainar Varinurm, Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumi direktor
- Kaisa Pukk, Toila valla kultuurijuht
Vestlust juhib Elisabeth Purga, Ida-Viru Ettevõtluskeskuse noorte ettevõtlikkuse konsultant ja Seiklusmaa TV saatejuht.
Kontsert:
- Ansambel Kõuekeeled
- meisterjaan
- Tantsustuudio Viis Tähte ja tantsija Anita Derjagina
- DJ R.Unt
N, 28.04 kl 19.00
TMW 2022: Jõhvi WARM-UP
Viru vangla (Ülesõidu 1)
- SHIRA kontsert Viru vangla katusel
- Viru vangla ekskursioon
- Kinnipeetavate kunsti pop-up näitus
Jõhvi eelüritusele on vajalik eelregistreerimine.
T, 3.05 kl 17.00
TMW 2022: Sillamäe WARM-UP
kood/Jõhvi Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (Tallinna mnt 13)
Kogukonnaarutelu: Kuidas muuta kohalikku kogukonda aktiivsemaks?
Arutlevad:
- Aet Kiisla, Sillamäe spordiaktivist
- Vladimir Võssotski, Sillamäe festivali Jazz Time peakorraldaja
- Kadi Lääts, kood/Jõhvi kogukonna juht
- Jana Budkovskaja, Narva multimeedia keskuse OBJEKT asutaja
- Valeria Lavrova, Narva arutelupäeva BAZAR juht
Moderaator: Anzelika Pratkunas, Startup Estonia Ida-Virumaa projektijuht
Kontsert: Linda Kanter Trio
TMW Ida-Viru eelüritused on kõigile huvilistele tasuta. Igal üritusel loositakse osalejate vahel välja TMW 2022 festivalipass kahele.
- Lisainfo: TMW 2022 eelüritused
Tallinn Music Week 2022 toimub 4.–8. mail. 4.–6. mail toimub festival Tallinnas ja 7.–8. mail Narvas.
TMW 2022 passid on müügil TMW veebipoes. TMW 2022 muusikaprogrammi kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis.
Festivali toetavad nii Tallinna kui ka Narva linnad, Riigikantselei, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Nordic Hotel Forum ja Visit Estonia.
Festivali mitmekesisuse partner on Telia Eesti, strateegiline partner muusikavaldkonnas Music Estonia, partnerid ja toetajad Telliskivi Loomelinnak, Viru Keskus, Go Travel, Ida-Viru Turismiklaster, Tallink, Go Hotel, Meresuu ja Briti Nõukogu. Meediapartnerid on Postimees, Kanal 2, Põhjarannik, Raadio 2 ja Raadio 4.