TALVEJAZZ TOOB LAVALE EESTI JA VÄLISMUUSIKUTE UUED KOOSTÖÖD

Kontserthooaeg Talvejazz 2022 toob kokku Eesti muusikud nende unistuste artistidega, andes sel moel tiivad uueks loominguliseks lennuks ja värskeks vaateks oma muusikale. Laval on 26. veebruaril Fotografiska Tallinnas JT Conception koos laulja-tromboonimängija Nils Landgreniga Rootsist ning 5. märtsil Kumu auditooriumis Mingo Rajandi koos qanuni võluri Osama Abduurasol’i Iraagist ja klarnetist-saksofonist Mattias Lagaga Belgiast.

Talvejazzi fookuses on rahvusvaheliste artistide ja Eesti artistide koostööd. Talvejazzi avakontserdiks tuuakse Eestisse Rootsi helilooja, laulja ja multiinstrumentalist Nils Landgren, kes musitseerib Janno Trumpi kokkukutsutud ja kuulajate südamed võitnud 10-liikmelise gruuvikoosseisuga JT Conception. Nils Landgren on muusik, kel on ülirikkalik kogemustepagas erinevates jazzistiilides ja kes on lahkesti nõus seda nooremate mõttekaaslastega jagama.

Tromboonimängija Nils Landgren esines oma ansambliga esmakordselt 1997. aasta Jazzkaarel ning 2014. aastal tõi ta festivalile rahvusvahelise koosseisu, kus Eestit esindas armastatud saksofonist Raivo Tafenau. Sealt edasi on Eestis veel mitmeid projekte teoks saanud legendmuusiku osavõtul, viimati esines punase trombooniga jazziäss läinud suvel Haapsalus TAFF:Festil, kus bändis osales ka Eesti juhtivaid funkmuusikuid bassist ja helilooja Janno Trump. Nüüd musitseerivadki nad koos JT Conceptioniga esitades nii Janno Trumpi kui ka Nils Landgreni parimaid palu. Kontserdid 26. veebruaril Fotografiska Tallinnas ja 27. veebruaril Eesti Rahva Muuseumis Hurda saalis.

Helilooja ja kontrabassimängija Mingo Rajandi nopib seekord uusi kogemusi maailmamuusika ja jazzi vallast kutsudes musitseerima Iraagi päritolu muusiku qanuni võluri Osama Abdurasol’i ja Belgia tuntud klarnetisti-saksofonisti Mattias Laga. Mingo Rajandi pälvis 2020. aasta jazziauhindade jagamisel Aasta Jazzihelilooja tiitli. Ta on alati huvi tundnud erinevate (muusika)kultuuride ja mitmete stiilide vastu olgu selleks siis jazz, kaasaegne muusika, vabaimprovisatsioon või muusika põimumine teiste kunstivormidega. Momendil tegutseb ta aktiivselt omanimelise kvintetiga, improkollektiiviga The Free Musketeers ja Trio Maagiga.

Talvejazzil on Mingo Rajandi muusika mustritesse lisandumas eksootilisi värve. Mingo ja Osama Abdurasol kohtusid möödunud aastal Gentis ning avastasid, et nende maailmavaated ja muusikalised ideaalid klapivad. Osama on multiinstrumentalist, kunstnik ja helilooja, kelle peamiseks väljendusvahendiks on qanun, ka araabia harfiks kutsutud, maailma üks iidsemaid pille. Mattias Laga lisab hõrke improvisatsioone oma pillidel. Kolme muusiku helimaailmade kohtumine saab olema põnev kogemus muusikuile ja kindlasti ka kuulajaile. Kontsert 5. märtsil Kumu auditooriumis.

Kontserthooaja Talvejazz 2022 peatoetajad on kohvipartner JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastapartnerid BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Hotellipartner on Nordic Hotel Forum ja kohvikupartner Reval Café. Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.

Talvejazz piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis.

Talvejazz 2022 kava:

JT Conception feat. Nils Landgren (Eesti-Rootsi):

  • Laupäev, 26. veebruar kell 19.00 Fotografiska Tallinn
  • Pühapäev, 27. veebruar kell 19.00 Eesti Rahva Muuseum, Hurda saal

Mingo Rajandi-Osama Abdulrasol-Mattias Laga (Eesti-Iraak-Belgia):

  • Laupäev, 5. märts kell 17.00 Kumu auditoorium

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.