ILMUS TARTU ANSAMBLI VON DORPAT TEINE ALBUM “PINGE ON MAAS”

Foto: Maris Savik

Eestikeelset ja originaalset R&B-muusikat viljelev ansambel Von Dorpat on valmis saanud bändi ajaloo teise kauamängiva “Pinge on maas”! Eesootaval nädalavahetusel toimuvad plaadi ilmumise tähistamiseks esitluskontserdid.

Album “Pinge on maas” sisaldab üheksat lugu. Need on kirjutanud Johannes Vedru ja Henri Lohk. Albumi salvestamine vältas 2020. aasta aprillist tänavuse septembrini. Plaadil kuuldavat muusikat käis ansambel selle nädala teisipäeval, 19. oktoobril tutvustamas ka ETV saates “Terevisioon”.

Kauamängiva puhul aitasid soovitud saundi tabada ansambli mentoriteks kujunenud Ahto Abner (Eesti üks hinnatumaid trummareid ja plaadi produtsent) ning Peeter Salmela (Eesti muusikaettevõtluse auhinna võitja kui 2021. aasta mixija/masterdaja/salvestaja). Masteriga aitas ansamblit Von Dorpatiga juba aastaid koostööd teinud Siim Mäesalu.

Juba sel nädalal kuuleb publik albumi lugusid ka kontsert-variandis. Ansambel mängib palu nii äsja ilmunud kui ka kolm aastat tagasi avalikuks saanud esimeselt albumilt “Kõik jutud”. Tallinna ja Tartu kontsertide soojendusesineja on ansambel Iisi Veiv.

Von Dorpati plaadiesitluskontserdid toimuvad:

22. oktoobril Tallinnas Erinevate Tubade Klubis
23. oktoobril Tartus Genialistide Klubis
28. oktoobril Viljandis Vinoteegis Mulks

Üritused algavad kell 20.

Autor: Henry Faltis

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.