JANEK MURDI UUS LUGU JA VIDEO “AVA”

Kuvatõmmis videost

Muusik Janek Murd avaldas loo pealkirjaga “AVA”, mis pärineb tema järgmisel nädalal ilmuvalt albumilt.

Loole on teinud video Maido Hollo ja Joosep Volk (TOLM stuudio). “Meid seovad mõned koostööd varasemast ajast – need on olnud tellimustööd, näiteks ETV saate “OP+” alguse- ja lõputiitrid. Mina olen teinud muusika, tolmukad animatsiooni. Ja need kontaktid on olnud väga meeldejäävad just seetõttu, et suhtumine ja teostus on olnud detailne, põhjalik ja professionaalne. Selle aasta alguses tekkis mõte, et prooviks seekord teisiti, ei seaks mingeid piire ega raame, pole ju põhjust midagi ega kedagi reklaamida – laseks mõtte vabaks ja abstraktseks. Teeks kunsti ja lähtuks ainult muusikast. Lühidalt, nii sündiski “AVA”,” kommenteeris Janek Murd.

Joosep Volk: “Janeki muusikast on kerge inspiratsiooni saada. Just tema looming on mitmel korral tekitanud soovi luua sellega nii paralleelselt kui ühtse tervikuna toimiv visuaal. Muusika õhulisus ning koheselt tajutav kihilisus annab võimaluse ja ruumi animatsioonile, mida saab ankurdada instrumendilöökide pragudesse.

“AVA” kasuks otsustasime esimese tunde pealt. Meil mõlemal Maidoga oli kohe selge, et neist kolmest-neljast demost, mida Janekiga koos kuulasime, saab videolooks just “AVA”.

Eks video sisu on igaühe enda lahti harutada. Mu enda suunanäitajaks olid märksõnad nagu igavesuse puudumine, ja teadmine, et kõigel on lõpp. Nii heal kui halval, pimedusel ja päevavalgusel, igavusel ja tuttavate nägudel.”

Maido Hollo: “Janekiga on meil olnud algusest peale hea klapp – teatav sünkroonsus, mis ühelt poolt ootab (kunstiliselt) eneseväljenduselt alati siirast ning individuaalset nooti, ja teiselt poolt sügav inimlik lugupidamine suhtluses – nii lihtsas kui keerulisemas. See avab mõnusa ukse koostööks, mis lubab logistada erinevate uste taga, kuhu muidu mitmesugustel praktilistel põhjustel ei tüki minema. Samas on kasvamiseks oluline aeg-ajalt rutiine lõhkuda. “AVA” oligi üks paras koputamine ja logistamine, mille käigus oli palju avamist, eksimist, õppimist ja õnneks ka leidmist, mis lõpuks rõõmustas meid kõiki.”


Muusika: Janek Murd
Film: Maido Hollo, Joosep Volk (TOLM stuudio)
Mastering: Kaur Kenk

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.