ALFA COLLECTIVE AVALDAS SINGLI “THE DOOR”

Foto: Paul-Hendrik Piho

Alfa Collective’i psühhedeelse funki mõjutustega “The Door” astub hirmudele ja muredele julgelt vastu.

“”The Door” on tujukas monoloog enesekindlust hävitavatele hirmudele ja ebakindlustele vastu hakkamisest. On naljakas paradoks, et kõige karmimaid hinnanguid andvad “teised” peidavad end sageli hoopis enda mõtetes ja uskumustes. Just seesuguseid vaenlasi laul jälitab ja maha murrabki,” sõnab loo kohta Alfa Collective’i solist Anett Tamm.

“The Door” on Alfa Collective’i tänavuse aasta kolmas singel jaanuaris ilmavalgust näinud eksperimentaalse loo “Align” ning aprillis ilmunud maheda laulu “Second Plan” järel. Laulu “The Door” on salvestanud ja produtseerinud Anett Tamm ja Martin Petermann. Loo kokkumängu teostas Martin Petermann ning lõppviimistluse tegi Svante Forsbäck.

Uut lugu soovitab melomaanidele ka muusik Jonas Kaarnamets: “”The Door” on mõnusalt eklektiline segu kõikidest elementidest, mis mulle meeldivad. Selles on rokilikku riffi, jazzilikku intelligentsust, popilikke meloodiaid – kõik vürtsitatud Alfalikku veidrusega. Jazz-rokk bänger!”

Bändi Alfa Collective saab esinemas näha juba reedel, 8. oktoobril kell 19 Solaris keskuse avalikul sünnipäevapeol, kus tuleb kindlasti esitusele ka uhiuus singel “The Door”.


Lugu saab kuulata ka Spotifys, Bandcampis, SoundCloudis.

Alfa Collective on jazz-funk’i ja eksperimentaalset poppi viljelev ansambel, mis teostab laulja ja helilooja Anett Tamme eklektilist muusikalist visiooni. Kollektiiv alustas ühise helikeele otsinguid debüütalbumit “Canvas” (2018) meisterdades. Tänaseks on ansambel suundunud uutele avastusretkedele muusikas ning seob tormiliseks tervikuks elemendid progerokist kuni electro-jazz’ini, mille mõjutusi kuuleb 2021. aastal ilmunud singlitel “Align”, “Second Plan” ja “The Door”. Alfa Collective’i muusikat iseloomustavad haldjalikud vokaalid, mänglevad meloodiad, ebatraditsioonilised harmooniad, improvisatoorsed õrnushetked ja tuline kirg rütmiliste väljakutsete vastu. Alfa Collective’i ridades musitseerivad Anett Tamm, Taaniel Pogga, Johannes Laas, Robert Nõmmann ja Martin Petermann.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.