RÄPINA JACK KUTSUB ÜLES KULLALAANE KAITSELE!

Pressifoto

Oma uue võimsa videosingliga “Kullalaane blues” näitab Räpina Jack üles tundlikku sotsiaalset närvikava ja astub koos Otepää loodusesõpradega kaitsma kaunist, rahvakeeles Kullalaaneks kutsutavat metsaala, mida, seoses RMK kirvemeeste poolt kavandatavate ulatuslike raietöödega, on ähvardamas reaalne oht.

Laulu algidee pärineb Otepääl resideeruvalt, soome-ugri kultuuri ja keskkonda edendavalt organisatsioonilt Uralic Keskus MTÜ-lt, mille Räpina Jack omaltpoolt vormis ehedaks ja atmosfäärseks rocksümfooniaks. “Kullalaane blues” on vahe, raevukas protestilaul, ehk sügava, võitleva suunitlusega muusikažanr, mille idandeid meie pealtnäha heaoluühiskond üritab Maarjamaa kasinas mullakamaras muretu popkultuuriga jõuliselt lämmatada.

Bändi Räpina Jack väsimatud võitlejad KillBaba ja Hash on mõlemad Nuustaku ja Pühajärve kandiga olnud lapsepõlvest saadik tihedalt seotud ja RMK otsest rünnakut oma Kullalaane vastu võtavad isiklikult. Riik ei tohiks oma kehvast juhtimisest tingitud puudujääke katta meie kõigi elementaarsete vajaduste arvelt. Võimalus viibida puutumatus looduses, peab olema iga eestlase põhiõigus!

Et lisada oma sõnumile arusaadavust ja visuaalset fooni, vändati koostöös Hollandi päritolu videokunstniku Niels Gramseniga (Gram Media) emotsionaalne ja haarav video, kust ei puudu ka imeliselt kaunid Kullalaane ja selle lähiümbruse loodusvaated. Videos lõid vapralt kaasa ka Kullalaane vahetus läheduses elavad lapsed.

Laulu autoriks on Räpina Jack koosseisus Kill Kaare (KillBaba) ja Hain Hoppe (Hash); sõnade autor Kill Kaare; basskitarri mängis Martin-Eero Kõressaar; suupillil soleeris Indrek Tiisel. Stuudios miksis ja masterdas Peeter Salmela. Kollektiiv tänab kõiki, kes osalesid, aitasid ja toetasid: Oliver Loode, Maris Frosch ning tema armsad tütred Katrin ja Margaret, Niels Gramsen, Kristiina Iilane, Kristjan Rebane, Alar Tamming, Lii Hoppe, Peeter Hoppe, Mare Kaare, Kennet Kaare ja Himret Leopard.

Kaitseme Kullalaane metsa!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.