SANDER MÖLDER AVALDAS ALBUMI “TIKS 086”, MILLE ESMAESITLUS TOIMUB TÄNA, 30. SEPTEMBRIL KULTUURIKATLAS

Pressifoto

Sander Mölder avaldas täispika stuudioalbumi “TIKS 086”, millelt leiab lisaks kahe suvel ilmunud mini-EP’del kõlanud lugudele ka mitu uut suvist teost.

Albumi esitluskontsert toimub täna kell 21.00, TMW avaõhtul, Kultuurikatlas. Koos Möldri, kitarristi Frederik Küütsi ja bassisti Siim Avango bändiga astuvad lavale suvest ja puhkamisest inspireeritud plaadi lugudes kaasa löövad 7 kodu- ja välismaist külalisvokalisti.

Sander uuest kogumikust: “Neli-viis aastat tagasi tekkis mõte, et produtsendina on mul hea võimalus teha koostööd väga paljude erinevate lauljate ja muusikutega nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Sealt kerkiski soov anda välja kogumik, mille peal oleks üksnes lood, mis ma olen aja jooksul kirjutatud just erinevate teiste andekate artistide ja muusikutega. Tänaseks on uhke tõdeda, et olen saanud kirjutada muusikat nii Taanis, Kanadas, UK-s, Saksamaal, Hollandis, Hispaanias, Poolas, Leedus kui ka kodumaal Eestis ning paljud nendest koostöödest on mul õnnestunud lõpule viia ja ühtsele plaadile kokku koguda.”

Albumilt leitavate lugude kaasautoriteks on mitmed tuntud kodumaised nimed nagu Iiris, Stefan, Frederik Küüts, Frankie Animal ja Jon Hazel ehk Joonas Mattias Sarapuu ning välismaistest autoritest sakslased EZEE, Emily Roberts ning rootslane Aron Blom.

Stefan uue loo sünnist: “Mul oli väga lõbus Sandri ja Frediga stuudios eksperimenteerida ja sain sel korral katsetada midagi hoopis teistsugust. Kui me poistega esimest korda kokku saime, hakkasime kohe jämmima. Jooksvalt tulid venekeelsed sõnad – algselt küll naljana, aga nende julgustamisel jätkasime ja otsustasimegi, et ma kirjutan siis seekord vene keeles. Mul oli väga huvitav näha ennast teisest küljest, sest olen ennegi vene keeles lugusid kirjutanud, kuid siiani ei ole mul neist midagi olnud plaanis välja lasta. Lugu valmis üsna kiiresti ja enamus tööst oli juba esimesel päeval tehtud. Edasi oli Sandril vaja ainult lugu lõpuni produtseerida. Kokkuvõttes on mul väga hea meel, et sain selles eriprojektis osaleda ja lugu on tänasega ka väljas.”

“Paar aastat tagasi kutsus Sander mind sessile ja vaid päevaga tegime valmis lüüriliselt teravate kihvadega ja vaibilt chilli põntsuva loo. Olin just kuskilt lugenud, et meie välismaailmas toimuvad suhtlused peegeldavad tihti meie sisemaailma psüühilisi protsesse. Mulle hakkab tihti külge ülemõtlemise säga – eriti tantsupõrandal, kes hakkab hinnangut andma sellele kuidas ma oma keha läbi aja ja ruumi liigutan. On ajad mil on vaja lihtsalt iseendale öelda: “fuck your plans, we’re gonna dance” ning maha raputada kõik mis ei tööta meie kõrgema ja parima heaks – austada püha kaost püha struktuuri kõrval ja tunnetada, et ka ebatäiuslikkus on osa täiuslikkusest.

“If you want to make God Laugh, tell him(her/they) your plans”: Woody Allen.

Kaos ja ebaturvalisus on siiski ebamugavad kohad, kus olla. Just ebamugavus ajab liikuma (füüsiliselt on see lausa vajalik) ja ebamugavusest tekivad küsimused ja filosoofiad mis üldiselt kasvatavad meie empaatiavõimet ja arusaamist. Mis siis muud teha kui tantsida läbi evamugavuse,“ jutustab Iiris Sandriga koostööst.

Esimene Sandri album nimega “TIKS 068” sai valmis 2017. lõpus ja tuli välja 2018. hakul.

Kuula uut albumit Spotifyst:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.