IPE AKA IVO LEESAR TEEB VÄRSKE LÜHIMÄNGIVAGA SELGEKS, ET TEMA PEREKONNANIMES ON AINULT ÜKS A

Foto: Jürgen Vainola

Pea 10 aastat indie lainetel surfinud Ivo Leesar, nüüd artistinimega IPE, avaldas kolmeloolise EP “Leesar, ühe A-ga”.

“Ma olen väga kaua tahtnud seda teha,” avab Ivo teose tagamaid. “Mingil kõige valjumal ja avalikumal moel lahendada asjaolu, mis on mind terve senine elutee saatnud – mu nimi kirjutatakse valesti.”

Ühe a-tähega Leesar lõpetas möödunud aastal Otsakooli muusikaproduktsiooni eriala, mille lõputööks oli kõik kaardid mängu panna ning otsast lõpuni ise meisterdada kolmelooline teos. IPE, olles inspireeritud ühemehe-produktsioonidest nagu Vaiko Eplik, Misha Panfilov, Tame Impala, GUM, JMSN jpt, nägi selles oivalist võimalust ka ise sarnane sooloretk ette võtta.

“Kaks pead on kaks pead, aga see, milleks võib suuteline olla üksik aju, on mind alati lummanud. EP pealkiri koos kolmeosalise sisuga ongi pigem metafoor enda võimsuse ja haavatuse tundma õppimisele ning sellega leppimisele. Tunne oma koljus olevat juhtimisjaama ja saa temaga sõbraks. See ei jää tagajärgedeta, kui sa talle vastu töötad.”

Lisaks kinnitab IPE, et lühimängiv päris nii morbiidseks ei kisu ning kuulaja kõrvad valjudest trummidest, särisevatest kitarridest ning tabavast lüürikast vaeseks ei jää.

“Aus taipamiste rokk,” lisab ta.

Ivo on asutajaliige, solist ja produtsent ka aastaid tegelenud bändis Steps To Synapse, millega on välja antud lühimängiv, kauamängiv ja mitu singlit, sealhulgas Frediga koos tehtud “Je Te Veux”.

Kuula IPE lühimängivat oma lemmikult voogedastusplatvormilt, näiteks Spotifyst:


IPE tegemisi saab jälgida Instagramis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.