GENKA X DEW8, KIROT JA VÄIKE PD ESITLEVAD UUES LAINES ALBUMEID

Plaadifirma Legendaarne Records alt on viimase poole aasta jooksul ilmunud kolm tähtsat albumit, ent piirangute tõttu on jäänud need esitlemata. Laupäeval, 24. juulil saab see viga aga parandatud ning kultuuriklubi Uus Laine lavale astuvad üheskoos Genka & DEW8, KiROT ja Väike PD.

Räppar KiROT andis koostöös plaadifirmaga Legendaarne Records välja debüütalbumi “Südameta, kaptenisillalt”. Sellelt leiab 18 pala, mis moodustavad omamoodi rännaku läbi KiROTi emotsionaalse arengu. “Need lood räägivad sellest, kuidas eluvõõrast poisist on saanud KiROT ja milliseks on tema mentaliteet ning maailmavaade kujunenud,” seletab räppar. Plaat pälvis kriitikute poolt äärmiselt sooja vastuvõtu ja seda on nimetatud lausa möödunud aasta üheks parimaks hiphop albumiks.

Käesoleva aasta räpialbumite tippu troonib aga “Oleg”. Tegemist on Genka ja DEW8 (hääldus: Djuui) palju elevust tekitanud ühisalbumiga, kus ütleb üle pika aja taas sõna sekka ka kurikuulus Oleg Kosjugin. “Ma arvan, et see album on hetkel Eesti hiphopile väga oluline, kuna oma tempo ja sõnumiga tasakaalustab ta seda veidi kreenis skeenet,” ütleb Genka. Ka DEW8 üheks peamiseks ajendiks oli liigutada kohalikku skeenet edasi, et nähtaks biite ning räppi ja hiphoppi teise nurga alt: “Kõik on liiga samamoodi ja igav muidu. Siin plaadil pole ühtegi trap biiti, aga on laule lõksus olemisest, mis ongi tegelt trap muusika essents – elu hammasrattad ehk lõks.”

DEW8 eestvedamisel jõudis kuulajateni viimaks ka Väikse PD esikalbum “Matusebüroo”. “Legendaarne Records on alati otsinud omapäraseid artiste ja Väike PD seda kindlasti on,” ütleb Genka. “Kui kokku saavad SoundCloudi räpp ja nii omapärase helikäekirjaga produtsent nagu DEW8, siis võib arvata, et tulem on igatpidi crazy. Ja seda see album ka on – pole piire, pole reegleid, pole kindlat vormi. See on omamoodi ja originaalne ning lõbus materjal.”

Uue Laine uksed avanevad 24. juulil kell 20.00. Laval on Genka & DEW8, KiROT ja Väike PD ning erikülaline. Muusikat mängib DJ Paul Oja. Liitu sündmusega Facebookis.

Ajakava:

21.30 GENKA x DEW8
22.30 VÄIKE PD
23.00 KiROT

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.