UUES LAINES ESITLETAKSE MÄNGUPOI$$ KÄRU ALBUMIT “R.I.P.”

Albumi kaas

Täna, 15. juuli õhtul tähistatakse kultuuriklubis Uus Laine varalahkunud artisti Mängupoi$$ Käru ja tema loomingut. Esitletakse postuumset albumit “R.I.P.”, mille välja andnud Legendaarne Records.

Brandon-Enrico Lebbin ehk Mängupoi$$ Käru oli tõusuteel räppar, kellele kohalikud asjatundjad ennustasid suurt tulevikku. Paraku jäi tema loometee üürikeseks ja tema oodatud album jõudis nüüd kuulajateni postuumselt. Mängupoi$i seniavaldamata materjalist sai kokku album vendade Eskode eestvedamisel, kes suutsid Siim Nestori abiga leida vanalt kõvakettalt hulgaliselt sissesalvestatud lugusid ja demosid. Välja nopiti näiteks palad “100 käristatud wokid”, “tüdruk, raha, roheline” ja “palju õnne”, ent ka “kuller”, millel teeb kaasa noor träpipioneer Lil Till.

Viimane ilmub koos videoga, mille autoriteks samuti kohalike muusikute lemmikrežisööride staatusesse kerkinud Eskod. “Rääkisime koos “kulleri” videost, kuid poleks arvanud, et seda nii teeme. Brandon lasi meile lugu 2019. aastal – oli just Tinderi deidilt tulnud ja armunud,” meenutavad Raul ja Romet. “Lugu läks ka Lil Tilli hinge – poleks uskunud, et keegi nii sügavalt ta lüürikat tõlgendab.”

Lil Tilli sõnul on kuller keegi, kes toob meile soovitu, kuid võtab vastutasuks võrdväärse hinna. “Brandon oligi meie armukuller, kes oma südamega ringi käis. Ta andis meile nii palju head, kuid kahjuks peame tasuma valuga, mis kaasneb mõeldes sellele, et teda enam kunagi ei kohta. Uskumatu on vaadata kaadreid, mida oleme loonud. Siiski saime hetkeks tunda justkui oleksime jälle koos ja see juba tasub kõik vaeva,” lausuvad Eskod.

Lil Till esitab lugu esmakordselt Uues Laines toimuval albumi “R.I.P.” esitluspeol. Oma lavadebüüdi teeb täna veel projekt nimega NKN. Lisaks on laval ka Mängupoi$$ Käruga koostööd teinud Egoku ja TetriaOculus, tema klassivend DJ Kirja ning DJd N8 ja Lill Slim.

Uue Laine uksed avanevad 15. juulil kell 20.00. Liitu sündmusega Facebookis.

Mängupoi$$ Käru “R.I.P.” ilmus 9. juulil digitaalselt. Plaadiesitluspeolt on võimalik osta ka vinüüli. Kassett, kus peal lisalugu “palju õnne”, ilmub juuli lõpus. Autentsuse säilitamiseks pole plaadile valitud lugusid ümber miksitud ning ka nende nimed jäid sellisteks nagu demodel algselt kirjas. Osa plaadi tulust annetatakse MTÜ-le Peaasjad, mis tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varajase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega ühiskonnas.

“R.I.P.” on nüüd kuulatav kõikidel suurematel muusikaplatvormidel!

Albumit saab osta siit!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.