TULEKUL ON EESTI LÄBI AEGADE SUURIM MEREPIDU SAIL TALLINN, KUS ESINEB ÜLE 200 ARTISTI EESTIST JA VÄLISMAALT, PEALINNA SAABUB KA UHKE LAEVASTIK

Fotokollaaž: Üritusel esinevad teiste seas ansamblid Traffic, Ewert and The Two Dragons, Smilers

Vanasadama kruiisialal, Patarei merekindluses, Lennusadamas ja Noblessneri jahisadamas toimub 16.–18. juulini läbi aegade suurim merepidu Sail Tallinn. Mitmekülgne ja meeleolukas kolmepäevane programm koondab enda alla enam kui 200 artisti Eestist ja välismaalt. Igas sadamas on avatud lastealad ja kaubandusalleed. Eesti disainerite uusim looming on väljas Kruiisialal pop-up disainitänaval. Pealinna saabub ka ligi 20-pealine uhke laevastik.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on tegu läbi aegade uhkeimate merepäevadega, mis toimuvad tänavu ära jäänud The Tall Ships Races 2021 Tallinna asemel. “Kuna töö ja ettevalmistus selle suurejoonelise sündmuse korraldamiseks kestis enam kui aasta, siis läks nii hästi, et sel aastal korraldame Tallinna kesklinna neljas sadamas merepidustused, mis on suuremad kui iial varem,” lausus Belobrovtsev. Muutunud on ka merepäevade nimi, tänavu toimuvad pidustused Sail Tallinn x The All Ships Races 2021 Tallinna nime all.

Sail Tallinna turundus- ja kommunikatsioonijuh Kati Remmelkoor sõnab, et merepidustuste programm keskendub traditsiooniliselt ennekõike merelistele tegevustele. Sadamates ootavad kõiki uudistama siia saabunud uhked purjelaevad, suurimad neist on ligi 70 meetrit pikad. Merele saab nii laevaga, veesuuskadega, wakesurf-lauaga, SUP-lauaga või kajakiga. Laupäeval saavad Lennusadamas end purjetamises proovile panna ka erivajadustega inimesed. Kruiisialal on kohal legendaarsed kalakokad Hanno Kask ja Vladislav Koržets, kes võtab kaasa ka poja. Kokad õpetavad meresaadustest valmistama parimaid roogasid, mida saab kohapeal maitsta. Pere pisemad saavad aga oma silmaga näha, milline näeb välja merepäästeoperatsioon koerte kaasabil.

“Loomulikult ei puudu ka muusika ning esiletõstmist väärib maailma üks tunnustatumaid ja autentsemaid Queeni tribuutbände The Killer Queen, kes annab esimese COVID-järgse esinemise just Tallinnas 16. juulil kell 19 Kruiisialal,” ütles Remmelkoor. Kolmel päeval astub Sail Tallinna lavadel üles Eesti artistide paremik. “Pühapäeval kell 14 annab Noblessneris ühe viimastest kontsertidest senises koosseisus kaitseväe orkester koos Grete Paia ja Uku Suvistega,” lisas Remmelkoor.

Igas sadamas on mõeldud ka lastele – jagatakse tarkust, tehakse sporti ja hüpatakse uutesse kõrgustesse. Üle pika aja saavad Kruiisiala disainitänaval kokku disainerid, et pakkuda huvilistele parimat Eesti moe-, aksessuaari-, toote- ja sisustusdisaini. Aasta vaikust on inspireerinud looma ning oodata on uute kollektsioonide esmaesitlusi ja ka täiesti uusi avastusi.

Sail Tallinnale paneb ilusa punkti esimest korda toimuv Baltic Regatta 2021, mis korraldatakse koostöös Klaipeda ja Szczeciniga. “Suured laevad lahkuvad siinsetest sadamatest 18. juuli keskpäeval ja alates kella 14 koondutakse Tallinna lahel toimuvale suurejoonelisele purjeparaadile. Paremad kohad erakordse vaatepildi jälgimiseks on Vanasadama kruiisiala promenaad, Linnahalli katus, kõik kesklinna sadamad ja Pirita tee,” ütles Remmelkoor.

Eesti suurim merepidu toimub 16.–18. juulini Vanasadama kruiisialal, Patarei merekindluses, Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus.

Tutvu kogu programmiga: www.tallshipstallinn.ee/programm.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.