MAARJA MERISTE-KIVI RÄÄKIS RAADIOEETRIS SUU PUHTAKS: LAHKUSIN VANILLA NINJAST, SEST MUL OLI LIHTSALT KÕIGEST SIIBER!

Vanilla Ninja oma algusaegadel (Maarja on vasakult kolmas)

Juba järgmisel reedel, 16. juulil ilmub Vanilla Ninja teine tagasitulekusingel “No Regrets”. Bändi endine liige Maarja Meriste-Kivi (35) jutustas Raadio 2 minisarjas “Tereheadaega”, kuidas Vanilla Ninja alguse sai, miks ta kollektiivist lahkus ja millega ta praegu tegeleb.

Maarja rääkis, et temal, Lennal ja Piretil on bändi alustamisest aastal 2002 igaühel oma versioon. Maarja variant on selline, et kuna ta oli esimest korda juba 6-aastasena ETV “Laulukarussellis” laulnud, jäi ta silma paljudele muusikaäris tegutsevatele inimestele, sealhulgas plaadifirma TopTen juhatajale Peep Veedlale, kes tegi talle 15-16-aastaselt ettepaneku alustada soolokarjääri. Briti legendaarset rokibändi The Queen fännanud Maarjale tundus, et ägedam oleks teha hoopis bändi ja ta pakkus välja, et võiks kampa võtta oma kooliõe Lenna Kuurmaa. Kuna TopTenis tegutses tol ajal ka Sven Lõhmus, siis hitimeister tegi ettepaneku võtta juurde veel kaks tüdrukut ning leidis omaltpoolt Piret Järvise ja Katrin Siska. 

Nime Vanilla Ninja autor on Maarja mäletamist mööda Piret Järvis ja kõik olid sellega ka päri, kuigi Maarjale endale nimi ei meeldinud. “Aga see on äge, et fännidele vastupidi väga meeldis,” naeris lauljatar. Küll aga oli tema arvates õige ansambli imidž – sellist tüdrukute pop-rock bändi polnud ei meil ega välismaal ammu nähtud.

Eestis olid tüdrukud tänu Eurolaul 2003 võistlusel osalenud laulule “Club Kung-Fu” ülipopulaarsed, aga Saksamaal tuli edu saavutamiseks teha väga palju tasuta promotööd. “Me käisime läbi kõik linnad, tegime autogrammitunde, kõik promoshow’d olid tasuta, et saada oma nime teiste nimede hulka,” sõnas Maarja. Väga palju aitas tuntuse saavutamisele kaasa Saksa muusikakanali VIVA soovisaade. 

Kuigi avalikkusele tuli Maarja lahkumine kollektiivist 2004. a. suvel nagu välk selgest taevast, siis naine nimetas Raadio 2-le oma mineku põhjustena järgmised asjaolud: ta soovis teha rock’n’roll / metal muusikat, samuti tüütasid teda ära lõputud promomised, öised ülevalolekud. Lisaks tuli tal samal ajal lõpetada keskkool ja muusikakoolis saksofoni eriala. “See oli kerge läbipõlemine. Mul oli lihtsalt kõigest suht siiber, kui aus olla,” naeris Maarja. “Kui sa saad kiirelt kuulsaks, siis selle negatiivne pool on, et kõik tuleb liiga ruttu ja kui oled väga noor, siis sa ei suuda seda küpselt vastu võtta, aru saada või analüüsida. Kergesti tekivad konfliktid, ruttu saab kõrini, iga väike asi võib mõjutada nii et enam ei taha. Ebameeldiv tunne oli, bändis ei olnud enam rõõmus ja tore olla, tahtsin oma asja teha. Selleks ajaks olin ma juba Reneega [Renee Meriste on Maarja abikaasa – toim] ka kokku saanud ja otsustasime lapse saada. Paljud arvavad, et see oli suur põhjus miks ma ära läksin – ei, vastupidi. See oli tegelikult mu bändikaaslastele suur šokk kui ma ütlesin, et ma ei taha enam. Ma olin täiesti valmis selleks – ja Brandes [David Brandes, Ninjade produtsent – toim] – arvas ka, et mis siis on – saan lapse ja tegutsen edasi. Lapsed ei pane inimese karjääri elu sees pidama. Mina arvan, et me oleme sellest keskajast möödas.”

Pooleldi suudeti Maarjat siiski ära rääkida. Üheskoos korraldati veel 2004. aasta juunikuus Tallinna Lauluväljakul toimunud ansambli suurkontsert ja samal suvel promoti Saksamaal äsja ilmunud plaati “Traces of Sadness”. 

Pärast Vanilla Ninjat ja emaks saamist kolis Maarja koos abikaasaga Ameerikasse ning tegi rahvusvahelist soolokarjääri, nime all Marya Roxx. Ta esines rokifestivalidel ja tuuritas erinevates riikides, salvestas albumi ning EP. Kuna kõike tehti oma kulude ja kirjadega ning tütrel Dora-Liisal tuli ka kooli minna, siis otsustas muusik lõpuks, et tütar on tähtsam ja mööda ilma omaenese ressursside toel tuuritamisel pole enam mõtet.

Pärast muusikuelu läks Maarja õppima juuksuriks, sest ilumaailm oli teda ammu paelunud. Juuksurina töötas naine 8 aastat, aga kuna koroonaviiruse ajal läksid ilusalongid Ameerikas kinni, siis vahetas ta suunda ja õpib praegu hoopis algkooli õpetajaks.


Muide, Piret Järvis-Milder mainis sellel nädalal ilmunud intervjuus Eesti Päevalehe nädalalõpulehele LP, et Vanilla Ninja taasühinemisel Maarja kaasamist ansamblisse ei kaalutud. “Maarja elab Ameerikas ja nii pika vahemaa tagant bändi teha oleks liiga keeruline,” märkis Piret.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.