GETTER JAANI JA KOIT TOOME TÄHISTASID HITTSINGLI “VALGED ÖÖD” KÜMNENDAT AASTAPÄEVA MUUSIKAVIDEOGA

Pressifoto

10 aastat tagasi ilmus Getter Jaani ja Koit Toome legendaarne suvehitt “Valged ööd”. Sven Lõhmuse kirjutatud laul oli aastal 2011 “Suvereporteri” tunnuslooks ning kõikide raadiojaamade lemmikuks. Tänaseks on sellest saanud uue aja jaanipäeva hümn. Sünnipäeva tähistamiseks ilmus loost uusversioon, millele Hindrek Maasik tegi muusikavideo.

Hiti autori ja produtsendi Sven Lõhmuse sõnul unustas ta laulu uusversiooni luues kõik vana, ainult loo alguse vokaali sämpel on pärit aastast 2011, mis on justkui selle loo kaubamärk.

“Tähistades selle suure suvelaulu kümne aasta juubelit, otsustasin loo teha uuesti nullist, ehk laulsime uuesti vokaalid ja tegin täiesti uue produktsiooni. Tulemus tuli ootuspäraselt äge ja samas ka äratundmisrõõmuks paljudele. Tundub, et “Valged ööd” on peolugu, mis jääb kestma veel pikki aegu,” kommenteeris Lõhmus.

Getter Jaanile meeldib uusversiooni juures, et see kõlab ikka nagu vana hea “Valged ööd”. “”Valgete ööde” tähistamine ja selle toomine taas inimesteni on ideaalne kingitus loole endale, et “Valged ööd” heliseks veel pikki aastaid inimeste kõrvus ja paneks alati meenutama neid mõnusaid suveõhtuid oma armsate seltsis!”

Koit Toome sõnul lõpetavad nad siiani bändiga esinedes oma kava selle lauluga, kuna see on viimaseks looks selline hea ja positiivne energialaks. “Oleme “Valgeid öid” Getteriga esitanud koos lugematuid kordi ja nüüd juba 10 aastat hiljem on seda laulu äge taaskord uue versioonina kõigile meelde tuletada.”

Getteril on raske uskuda, et “Valged ööd” tähistab juba oma kümnendat sünnipäeva. “Mulle tihipeale meeldib kuulata laule, mille ilmumisest on mõni aeg möödas ning mõtetes rännata tagasi just sellesse aega ja meenutada, mis siis kõik oli,” märkis Jaani. “Ma olin too aeg oma lauljakarjääris suhteliselt alguses, samas olin selleks hetkeks nii mõndagi juba ka korda saatnud. Ma mäletan, et üldse idee teha Koit Toomega lugu, kõlas mulle nii ebareaalselt ja te ei kujuta lihtsalt ette, kui suur ärevus minu sees oli, kui me hakkasime lugu salvestama. Pidin end ikka mõned korrad näpistama, et olla kindel, et see kõik, mida ma praegu teen, kus olen ja kellega duetti laulan on päris! Eriti tore on meenutada seda kõike koos fännidega, lugeda nende emotsioone, vaadata fotosid ja videoid sellest, kui lugu 10 aastat tagasi ilmus.”

2011. aastal esindas Getter Jaani Eestit Eurovisioonil looga “Rockefeller Street”. Päev enne lendu Düsseldorfi ilmus samanimeline CD-album, millel leidus lisaks nimiloole veel kaks tänaseks juba legendaarseks saanud hitti: “Valged ööd” ja “Me kõik jääme vanaks”.

“Valged Ööd” oli duett Koit Toomega, mis avaldati singlina 2011. aasta mai lõpus ja millest sai aasta suurim hitt ning järgmise kümne aasta jaanipäevade hümn. Laul on kõik see kümmekond aastat olnud Getteri ja Koidu kontsertide püsikaaslaseks.

10 aastat hiljem ilmus selle kõige tähistamiseks loost kaasaegsem versioon, mis taaskord Sven Lõhmuse käe läbi sai endale uuema ja 2021. aastale sobilikuma vormi.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.