PAGANSARV AVALDAS DEBÜÜTALBUMI “KAARNAKARVA”

Vagivastne pagan black metal bänd Pagansarv avaldas pühapäeval, 6. juunil plaadifirma Warhorn Records alt esikalbumi “Kaarnakarva”. Loomingu sünnis süüdi olev tandem Argoth ja Pimedus on kangekaelse Lõuna-Eesti black’i scene’i kogenud veteranid, mistõttu on ka tulemuseks isepäine kimäär raevukast sõgedusest ja mõtlikust sisekaemusest.

Album “Kaarnakarva” on peaasjalikult pühendatud inimese ja kõiksuse valulikele suhetele – korrale, kaosele ning juba muistsetest aegadest tuntud elu-surma tõdedele. Lugude “Ussimürki” ning “Kõik ja ainus” tormlev hoog paiskab segi kõik oma teel, samas kui aeglasemad riffid meenutavad massiivsete veskikivide vääramatud keerlemist kesk lahinguvälja koledusi. Ometi kohtab albumil ka meloodilisemaid hetki, nagu “Surnute marss”, “Õõvaöö” ning plaadi nimilugu “Kaarnakarva”, mis teeb aupakliku noogutuse Norra kõlehelide meistritele Immortalile.

See on album, millesse on tõenäoliselt kõige paslikum süübida keset kesköist rabasaart eemalt läheneva kõuemürina saatel. Just siis avaneb korraga nende lugude tõeline mõte ja sõnum ning selleks ajaks, kui kõlama hakkavad outro-loo “Koidik” melanhoolsed noodid, on teadliku kuulaja maailm juba jäädavalt muutunud.

Albumi avaldas Warhorn Records nii füüsilisel kujul kui ka digitaalselt 6. juunil 2021.

Kuula Bandcampist:


Album YouTube’is

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.