📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 | ESIVIISIKUSSE MAHTUS KOLM UUSTULNUKAT, NEIST PARIMALE KOHALE MAANDUS NEDSAJA KÜLA BÄNDI & ITHAKA MARIA ÜHINE LAUL

Video “Küla elab” kuvatõmmiste kollaaž

Terased tabelihundid on ehk märganud, et MuusikaPlaneedi iganädalases TOP 10-nes on viimasel ajal olnud väga edukad mitmed laulud, mille teksti autoriks on Aapo Ilves. Näiteks eelmisel korral platseerus siin esikohale Ragnari esitatud “Kõigele ei pea nime andma”, kuid nüüd lendas tippu Nedsaja Küla Bändi ja Ithaka Maria ühine singel “Küla elab”. Nii et Ilvese poolt igati tubli töö!

Nedsaja Küla Bändi & Ithaka Maria ajaloohõnguline lugu “Küla elab” kogus oma avanädalal 22,53% häältest ja see räägib külade ja maaelu hoidmise vajalikkusest ning sellest, et iga linn ja riik on alustanud külana. “Kohe alguses oli selge, et selle loo filmime üles oma koduküla tanumatel ja Nedsaja külaplatsil, kus meie ansambel 2013. aastal alguse sai,” jutustas muusikavideo lavastaja ning ansambli kitarrist Paul Hunt videosingli ilmudes, lisades, et “videos näeb lisaks muusikutele ka külarahvast oma igapäeva toimetusi tegemas ja ühiselt pidutsemas.” Nagu mainitud, siis laulu sõnad kirjutas Aapo Ilves, viisi autor on aga Priit Pajusaar. Muide, juba 11. juunil näeb ilmavalgust Nedsaja Küla Bändi teine stuudioalbum “Seda veel ei tea”!

Eelmise nädala esinumber, Ragnar Huoponeni soolosinku “Kõigele ei pea nime andma” hääletati sel korral auväärsele teisele positsioonile. Need, kes meie pingerida varemgi jälginud, tõenäoliselt teavad et Ragnari eelmine singel “Paremat ei olla saa” ilmus eelmise aasta sügisel koostöös Kerli Tirkaga ning see pani MuusikaPlaneedi topi kinni lausa seitsmel korral. Kas Ragnar suudab oma aktuaalse looga veel tippu tagasi tõusta? Elame-näeme! 

Anne Veski on viimasel ajal salvestanud väga palju laule, kõik neist pole siia tabelisse mahtunudki. Ka alles paar päeva tagasi tuli tal välja uus singel, pealkirjaga “Lähen mööda teed”, kuid kuna tema eelmine lugu “Kuldne vahtraleht 2021” on alles nii soe ja asub siinses nimekirjas kõrgel kolmandal kohal, siis vähemalt hetkel jätame värskeima pala tabelisse lisamata. Küll aga soovitame uut singlit YouTube’ist kuulata!     

Meie edasipääsevasse esiviisikusse pääses uustulnukaid seekord lausa kolm. Üks neist, “Küla elab”, sai juba nimetatud, teised kaks on alternatiivroki bändi Square esitatud “Mao tee kalju peal” (#4) ja The Swingersi, Birgiti & Mikk Saare “See vana number” (#5). Jääme ootama, mida toob neile alanud nädala hääletus!

Kuula #1 lugu “Küla elab” ja seejärel tutvu kogu edetabeliga:


MuusikaPlaneedi TOP 10 #301 (31. mai):

1 UUS [1] Nedsaja Küla Bänd & Ithaka Maria “Küla elab” (22.53%)
2 (1) [2] Ragnar “Kõigele ei pea nime andma” (17.86%)
3 (2) [5] Anne Veski “Kuldne vahtraleht 2021” (14.29%)
4 UUS [1] Square “Mao tee kalju peal” (11.26%)
5 UUS [1] The Swingers, Birgit & Mikk Saar “See vana number” (8.52%)

6 (5) [3] Wiiralt “Tähed” (7.14%)
7 (3) [2] Mirjam Kits “Julgen loota veel” (6.87%)
8 (4) [7] Synne Valtri “Viivuks veel jää” (6.32%)
9 UUS [1] Tuuli Rand “Tagasi ei saa” (3.30%)
10 UUS [1] Carine Jessica “Natuke sind” (1.92%)

Hääli: 364 (aitäh!)

Reeglite kohaselt pääsevad edasi vaid esiviisikusse hääletatud laulud. Neid asuvad ründama viis uustulnukat:

  • Clicherik & Mäx “Eufooria” 
  • Duo Ruut “Tantsma kutsumine”
  • Little Mess “Oh boy!”
  • Luisa x Säm “Õnn on, et leidsin”
  • NOËP “Differences”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 6. juunil kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.