VABADUSE VÄLJAKUL TOIMUB AKTSIOON “KAITSEVÄE ORKESTRI JA KAPLANAADI NING POLITSEI- JA PIIRIVALVEORKESTRI TOETUSEKS”

Vabaduse väljak (foto: Wikipedia)

Täna, teisipäeval kell 15.15 toimub Tallinna Vabaduse väljakul muusikute aktsioon Kaitseväe orkestri ja kaplanaadi ning Politsei- ja Piirivalveorkestri toetuseks.

Väljakul toimuva ürituse prognoositavaks kestuseks on kokku 15 minutit ja osalejaid, kelle hulka kuuluvad professionaalsed muusikud, pedagoogid, interpreedid, muusikakoolide õpilased ja teised toetajaid, oodatakse kuskil 100 ringis ning osalevad ka kiriku ja kaplanaadi esindajad.

Algatus on suunatud mainitud orkestrite ja kaplanaadi toetuseks ja kultuurivaenulike otsuste vastu, sellised kärped ja sealhulgas rängad kärped kultuuris ei ole praeguse kriisi lõpus kuidagi vajalikud. “Ülekantud tähenduses võib öelda, et kui kahurid pauguvad, siis muusad vaikivad ja seda mitmel tasandil. Muusikute aktsioon kannab endas vaikimist, millega toetatakse kolleege ja mis juhtuks, kui need orkestrid kaoks. Soov on päästa meie professionaalne puhkpilliorkestrikultuur ja toetada muusikahariduse mõttekust ja jätkusuutlikkust ning huvihariduse piisavat rahastamist,” kommenteerib aktsiooni juht Jüri-Ruut Kangur.

Korraldajad väljendavad muret, et kui plaanitakse kaotada pooled Eesti professionaalsete orkestrite puhkpillimängijate töökohad oleks see suur löök meie tippkultuurile ja muidugi meie muusikaharidusele ja koolidele, kes tulevasi puhkpillimängijaid koolitavad ning ka kaitseväele ja politseile endale, kus need orkestrid väga suure osa tseremoniaalsest tegevusest kannavad. Antud orkestrid täidavad olulist rolli, mida ei ole võimalik projekti korras, teenust sisse ostes või harrastajatega asendada. Kaitseväe orkester on seotud aastas üle 150 tseremooniaga, tuntud kõrgetasemelise kontserttegevuse poolest ning samamoodi annavad Politsei orkester ja Big Band aastas üle 100 kontserdi ja esinemise tseremooniatel.

Kõik huvilised ja toetajad on oodatud üritusega liituma Vabaduse Väljakul alates kella 15.15st.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.