APOLLO TOP 15 | MÜÜDUIMAKS PLAADIKS TÕUSIS CURLY STRINGSI UUS HELIKANDJA “PIDU MEIS ENESES”

Curly Strings (foto: Maris Savik)

Apollo poekett avalikustab reedeti oma albumimüügi topi ja erandiks pole ka tänane päev. Värskest nimekirjast leiame kaks uustulnukat ja kolm taastulijat. Üks uutest tulijatest maandus otse liidrikohale ning selleks on menuansambel Curly Strings, oma ahjusooja helikandjaga “Pidu meis eneses”.

Curly Stringsi albumil “Pidu meis eneses” leidub 12 värsket lugu, nende seas juba tuttavad singlid  “Olge terved, tütrekesed!”“Taevas seab riidu”“Kannan kaasas kalleid”. Viisikettalt kuuleb nii bändi algusaegadele omast kergust ja elurõõmu, kui ka peatselt kümneaastaseks saavale koosseisule kohast virtuoossust ning nüansirohkust. Ansambli solist Eeva Talsi rääkis helikandja ilmudes, et nad on albumi jaoks loonud muusikat suure pühendumisega ligi kaks aastat. “Kogu loomisprotsessi jooksul proovisime erinevaid meloodiaid, laulutekste, seademomente; harjutasime selgeks iga viimse kui noodi; süvenesime bändiga teineteise hingedesse ning panime selle, mis sealt vastu vaatab, oma lauludesse,” märkis Talsi. Pikk töö on end ära tasunud – õnnitlused esikoha puhul! 🙂 

Ka Apollo hõbemedali omanikuks on uus tulija, sest teise platsi võttis enda alla riimiseadja villemdrillemi limiteeritud vinüülplaat “vd”, mille teeb eriliseks helendav plaadiümbris. Albumilt leiab mitmeid külalisartiste nagu Heleza, kaw, Margiiela ning põhiprodutsentideks on boipepperoni (kollektiivist pitsa) ja Karl Killing. 

Võrreldes eelmise nädalaga tegi suure hüppe ülespoole – üheksandalt astmelt kolmandaks – mõminaräppari nublu debüütplaat “Café Kosmos”. CD nägi ilmavalgust 14. detsembril 2020 ning artist ütles selle ilmudes, et ta pani sinna kulbiga minevikku, teelusikaga olevikku ja näpuotsaga tulevikku. “Siit leiab minu kõige paremaid omadusi ja kõige nõmedamaid külgi,” kommenteeris räppar. Plaadil teevad külalistena kaasa gameboy tetris, Mikael Gabriel, Raul Ojamaa ja Buck Fuddi.

Kuula Apollo esikohaplaadilt lugu “Taevas seab riidu” ning seejärel tutvu kogu edetabeliga:


Apollo TOP 15 (21. mai):

1 UUS Curly Strings – Pidu meis eneses
2 UUS villemdrillem – vd [LP]
3 (9) nublu – Café Kosmos
4 (2) Blacky – Viimane
5 (5) Kaisa Ling Thing – Läänemure lained
6 (6) Sven Grünberg – OM
7 (8) Rita Ray – Old Love Will Rust
8 (4) Lea Liitmaa – Armastus
9 (13) Blacky – 10 [CD+DVD]
10 (1) Jalmar Vabarna – ID
11 TAAS nublu – Café Kosmos [LP]
12 (14) Jalmar Vabarna – ID [LP]
13 TAAS Ewert and The Two Dragons – Hands Around The Moon
14 TAAS Suveniir – Kuld [3CD]
15 (3) Raul Sepper – Lindaga läbi seina

Sulgudes positsioon eelmisel korral

Edetabel on koostatud Apollo kaupluste ja e-poe müügitulemuste põhjal ajavahemikul 14.-20. mai.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.