KULTUURIKLUBI UUS LAINE PROGRAMMI JUHATAB SUVE HAKUL LAULJANNA LAURA PRITS

Piirangute leevenemisega seoses avab kultuurilokaal Uus Laine terrassi ning taaskäivitab külalisprogrammijuhtide tegevuse. Mais ja juunis kureerib Uue Laine sündmusi lauljanna Laura Prits.

Uus Laine alustas programmi külaliskuraatorite tegevusega läinud kevadel, kui esimeseks kureerijaks oli pop-up klubi VÄLK. Hiljem COVID-19 piirangutega seoses kuraatorite tegevus seiskus, kuid sel hooajal on otsustatud taaskord kutsuda kõiksugu põnevaid kultuuritegelasi ellu viima enda visiooni huvitavast programmist.

Avakuul toob Laura Prits Uude Lainesse teiste seas näiteks Robert Linna, Inga Tislari ja Rene Puura, Lepatriinu, Robert Kõrvitsa ning Blues Estonia avatud mikrofoni õhtu lauljatele ja laulukirjutajatele. Kava algab tihedalt ja tulemas on lisaks veel hulganisti kontserte, tantsupidusid, open mic õhtuid, viktoriine, bingoõhtuid, maalisündmusi ja Uue Laine enda kirbuturg Laine Kapp.

Ziggy Wild’i frontwoman ja laulja Laura Prits kommenteeris tulevat kava järgmiselt: “Kuna mul on endal palju erinevaid huvisid ja minu muusikamaitse on seinast seina, siis tuleb kavagi üsna kirju. Mulle ei meeldi ei inimeste ega ka ürituste puhul lahterdamine stiilis “see üritus on vaid seda tüüpi inimestele”, kindlasti mitte. Tahan anda võimaluse uutele artistidele esitada enda kirjutatud loomingut, mis on võib-olla pikalt sahtli põhjas olnud.”

COVID-19 on sündmuste korraldamise oluliselt keerulisemaks teinud. “Ma ei hakka valetama. See on paras pähkel, aga selline põnev pähkel. Positiivne on kindlasti see, et artistid tahavad esineda ning inimesed tahavad kontserdile tulla. Kõige keerulisem osa ongi need kaks asja võimalikult turvaliselt siduda, et mõlemad osapooled oleksid õnnelikud,” sõnab programmijuhi rolli võtnud Prits.

Uus Laine on 2020. aastal avatud kultuurilokaal ja social club, mis on võtnud eesmärgiks pakkuda laiahaardelist programmi ja mõnusat olustikku, kus erinevate subkultuuride esindajad saaksid aega veeta ja omavahel seguneda. 2021. aasta suvel lisandub sisehoovi ka söögiputka. Lähemalt saab kava ja kõigi muude toimetustega tutvuda Uus Laine Facebooki lehel.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.