ARVAMUSFESTIVALI UUS TUNNUSLUGU TÕMBAB PARALLEELI MALEMÄNGU JA SUHTLUSKULTUURI VAHELE

Vaiko Eplik (foto: Kaupo Kikkas)

Juba üheksandat korda toimuv Arvamusfestival sai sel aastal maha tõeliselt olulise verstapostiga – sündmusel on nüüd päris oma täispikk tunnuslugu nimega “Malelaud”. Loo autoriks on muusik Marti Tärn, sõnade autor Sten-Olle Moldau ning esitajaks Vaiko Eplik.

Arvamusfestivali jaoks on oluline, et arvamusi saab avaldada ka läbi muusika ja erinevate kunstivormide laiemalt. Seetõttu hakati otsima impulssi värskeks tunnuslooks Eesti loojate seast. Pandi pead kokku ja leiti, et džäss kui žanr annab võimaluse luua midagi sellist, mis sobib kokku festivali arusaamaga tasakaalukast diskussioonist ning on samas ka energiline ja jätab ruumi improvisatsioonile. Lihtne ja loogiline tee viis sellest mõttest edasi Philly Joe’s klubi ning Marti Tärni juurde.

Autor Tärni jaoks räägib lugu suhtlemisest laiemalt. “Inimeste sütiknöör on jube väikseks läinud ja tehnoloogia arenguga seoses on meil kõigil võimalik iga asja peale valjult ja kurjalt reageerida,” räägib ta. “Äkki paralleel malega innustab rahulikumalt oma käigud läbi mõtlema ja toetab kaalutletud käitumist.” See, et loos nii palju ägedaid tegijaid kokku sai, meeldib Tärnile eriti. “Projektis osalejad tegid oma panusega selle kordades paremaks. Natuke selline tunne, et ma tõin poest kiirnuudlid aga lõpuks valmis 5 käiguline gurmeeõhtusöök,” naljatleb ta.

Lisaks Eplikule ja Moldaule annavad loosse oma panuse ka Erki Pärnoja kitarril, taustavokaaliga Liina Saar ning trummidel, bassil ja klahvpillidel Tärn ise. Pala nautimiseks aga ei pea sugugi festivali ootama! Seda saab juba täna kuulata YouTube’ist, Spotifyst või SoundCloudist. Pikemat intervjuud Marti Tärniga saab aga lugeda Arvamusfestivali kodulehelt. Arvamusfestival on kõigile panustajatele väga tänulik!

Üheksas Arvamusfestival toimub 13. ja 14. augustil Paides. Selle eesmärk on luua tasakaalukate aruteludega paremat arusaamist inimeste vahel. Festivalile on oodatud kõik, kellele Eestis ja maailmas toimuv korda läheb ning kes tahavad kuulata, mõelda, küsida ja kaasa rääkida ühiskonna jaoks olulistel teemadel.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.