📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 | TABELIL ON UUS LIIDER – ESIVANEMATE KAJA SINGEL “VENNA SÕJALUGU”

Artur Rinne / Esivanemate kaja (foto: Evelin Virnas)

Kümnel korral MuusikaPlaneedi tabelis esikohal trooninud vokaalansambli Greip laul “Marutuul” langes värskes pingereas teiseks, sest tipu vallutas folk-popp-rokk projekti Esivanemate kaja uus singel “Venna sõjalugu”, mida toetas 18,66% hääletajatest.

Rahvalaulust, mille ainetel “Venna sõjalugu” tehti, on ärkamisajal kirja pandud üle 700 erineva variandi. “Minu soov oli luua loost selline versioon, mis tooks esile Eesti sõjameeste ja -naiste vapruse ja visaduse. Video jaoks sain innustust vabadusvõitlejatest vanadel fotodel,” kommenteeris projekti Esivanemate kaja vedaja Artur Rinne singli ilmudes. Loos teevad kaasa ka Marju Varblane, Hannes Vellend, Rauno Pella ning Asko Altsoo. Palju õnne liidrikoha puhul!

Nagu juba mainitud, siis 15 aastat tegutsenud Greibi aktuaalne hitt “Marutuul” asub oma kaheteistkümnendal nädalal positsioonil number kaks. Tipust eemale on lugu maandunud ka korra varem (8. veebruaril number 4), ülejäänud nädalatel on see lammutanud esikohal. Kuueliikmelise a cappella ansambli Greip koosseisu kuuluvad Karin Leetsar (sopran), Mari Holm (alt), Fred Rõigas (tenor), Kristo Ukanis (bariton), Reimo Kiisk (bass) ja Rauno Muttik (beatbox/bariton). 

Kolmandale platsile on pidama jäänud Anne Veski esitatud “See, mis meid kokku viis”. Lauljataril tuli eelmisel kolmapäeval välja singel pealkirjaga “Kuldne vahtraleht 2021”, mis on täna startivas hääletuses uustulnukate seas. Näis, kumb pala järgmiseks esmaspäevaks kõrgemale hääletatakse! 

Värskest edetabelist pääsevad sel korral edasi veel ka Märten Männiste ja Marite Suurmäe duett “Maantee ei hooli” ning Synne Valtri ballaad “Viivuks veel jää”.

Kuula MP TOP 10-ne liidrilugu “Venna sõjalugu” ja seejärel tutvu kogu tabeliga: 


MuusikaPlaneedi TOP 10 #296 (26. aprill):

1 UUS [1] Esivanemate kaja “Venna sõjalugu” (18.66%)
2 (1) [12] Greip “Marutuul” (17.31%)
3 (3) [8] Anne Veski “See, mis meid kokku viis” (15.63%)
4 UUS [1] Märten Männiste ja Marite Suurmäe “Maantee ei hooli” (12.10%)
5 (2) [2] Synne Valtri “Viivuks veel jää” (10.42%)

6 UUS [1] fenkii feat. Põhja Korea “bangkok” (7.39%)
7 (4) [5] Mirjam Kits “Endale” (6.22%)
8 UUS [1] Curly Strings “Kannan kaasas kalleid” (5.38%)
9 (5) [3] Kaisa Ling Thing “Läänemure lained” (4.87%)
10 UUS [1] Duo Ruut “Noore kuu tervitamine” (2.02%)

Hääli: 595 (aitäh!)

Tabeli jälgijad on kursis, et edasi pääsevad vaid esiviisikusse hääletatud laulud. Neid asuvad nüüd ründama viis uustulnukat:

  • Anne Veski “Kuldne vahtraleht 2021”
  • Marek Sadam ja Kati Põder “Ma otsin”
  • Raul Ojamaa feat. NOËP “Place Beyond The Pines”
  • Trevor “Mees mustas”
  • villemdrillem feat. Heleza “tundnud nii”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 2. mail kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.