AIGAR VALS JA RAMO TEDER AVALDASID AIDA SESSIOONIDE SARJAS ÜHISE LOO “NAINE KUPPI KAINE”

Aigar Vals ja Ramo Teder pärimusmuusika aida keldris (foto: Annika Vihmann)

Veebruarikuus resideerus Viljandis, pärimusmuusika aida keldris, alternatiiv- ja eksperimentaalmuusik Aigar Vals. Osaliselt viibis residentuuriperioodil Viljandis ka Pastaca artistinime all tuntud muusik Ramo Teder, kellega koos improvisatsioonile ja uuele loomingule keskenduti. Residentuuri lõpus andsid Aigar Vals ja Ramo Teder pärimusmuusika aidas ühise live-kontserdi. Lisaks kontserdile salvestati Viljandis, Aida sessioonide raames lugu “Naine Kuppi Kaine”.

“Naine Kuppi Kaine” on inspireeritud Viljandist ja pärimusmuusikast, aga tihedalt seotud ka eksperimentaalse alternatiivmuusikaga. Aigar Valsi sõnul sündis lugu pikkade sessioonipäevade käigus Aida keldris proove tehes. “Meil Ramoga sujus koostöö väga orgaaniliselt. Loodavast rääkimise asemel sündis kõik improvisatoorselt olukorda jälgides. Leppisime hiljem lihtsalt kokku loo struktuuris ja sõnades, milleks saidki loomulikult Naine Kuppi Kaine,” räägib Vals ja lisab: “Pärimusmuusika Aidas residentuuris viibides sain palju mõtteainest oma edasise muusikukarjääri osas – muuhulgas kavatsen tulevikus kaasata rohkem pärimuspille ja lisaks residentuuri jaoks loodud kontsertkavale jätkub meil Ramoga koostöö ka edaspidi.”

Aigar Vals on mänginud trummarina eksperimentaalses popansamblis Badass Yuki ja post-punk grupis Junk Riot. Kolme aasta eest ilmus Aigari debüütalbum “End Game” ning 2020. aasta sügisel teine kauamängiv “Imperaator”. 2020. aastal lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia animatsiooniosakonna magistriõppe.

Ramo Teder on eesti kunstnik ja muusik, kes teinud soolokarjääri artistinime all Pastacas ning mängib koos Marko Veissoniga hiiu kandleid elektroonikaga ristavas duos Puuluup. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal.

“Aida sessioonid” on Eesti Pärimusmuusika Keskuse poolt ellu kutsutud videosari, mis tutvustab nii Viljandi pärimusmuusika aidas esinevaid ja resideeruvaid artiste kui maja ennast. Sessiooni salvetamiseks on muusikutel võimalik valida oma lemmikpaik aidas ja esitada seal oma selle hetke lemmiklugu.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.