TÄNAVUSE EUROVISIOONI LAULUVÕISTLUSE KÕIK LOOD ON VALITUD. KUULA UKU SUVISTE KONKURENTE!

Esmaspäeval, 15. märtsil kell 18 Eesti aja järgi avalikustati tänavuse Eurovisiooni lauluvõistluse viimane võistluslugu. Selleks on Maltat esindava 18-aastase Destiny hoogne poplaul “Je Me Casse”. Seega on kõik lood nüüd avalikud ja YouTube’is kuulamiseks üleval!

Kui esialgu pidi 2021. aasta Eurovisioonist osa võtma 41 riiki, siis 5. märtsil kinnitas Armeenia rahvuslik avalik-õiguslik telekanal AMPTV, et nad ei saa konkursil osaleda sotsiaalsete ja poliitiliste kriiside tõttu, mis vallandusid pärast eelmisel aastal toimunud Mägi-Karabahhi sõda. Armeenia pidi võistlema Eestiga samas, teises poolfinaalis.

Seega on nüüd mängus 40 riiki, kuid pole võimatu et see number kukub veel ühe võrra. Nimelt teatas Euroopa Ringhäälingute Liit, et Valgevene 9. märtsil avaldatud eurolugu “Ya Nauchu Tebya” ehk “Ma õpetan sind” seab oma praegusel kujul kahtluse alla Eurovisiooni mittepoliitilise olemuse ja palub seetõttu laulu ümber teha või esitada võistlusele täiesti uus lugu. Kui seda ei tehta, võidakse Valgevene selle aasta konkursilt diskvalifitseerida.

Aga nüüd siis võistluslugude juurde! Kõik tänavused lood on jaotatud loosi teel poolfinaalidesse ning teada on seegi, kas need kõlavad poolfinaali esimeses või teises pooles. Täpne esinemisjärjekord pannakse Eurovisiooni korraldajate poolt paika lähiajal. 

Siinses nimekirjas on laulude järjekord selline, nagu selgitas välja juba 28. jaanuaril 2020 toimunud loosimine. Kuna eelmisel aastal võistlust ei toimunud, kandusid loosimise tulemused 2021. aastasse.  

Esimene poolfinaal (18. mai):

Esimene pool:

Teine pool:

Esimeses poolfinaalis saavad hääletada ka Saksamaa, Itaalia ja Hollandi elanikud.

Teine poolfinaal (20. mai):

Esimene pool:

Teine pool:

Teises poolfinaalis saavad hääletada ka Prantsusmaa, Hispaania ja Suurbritannia elanikud.

Nii esimeses kui teises poolfinaalis on 17 riiki ja mõlemast poolfinaalist pääseb 22. mail toimuvasse finaali kümme riiki. Otse finaalis on 6 riiki, seega võistlevad finaalis 26 riigi laulud.

Otse finaalis (22. mai):

Eurovisiooni lauluvõistlus toimub maikuus Hollandi linnas Rotterdamis. Millistes tingimustes, pole veel lõplikult otsustatud.

Lõpetuseks tuletame meelde, et MuusikaPlaneedis on praegu käimas hääletus, kus oleme pannud omavahel võistlema konkursi Eesti Laul 2020. ja 2021. aasta finalistid. Gallupi leiab siit

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.