KAKS LAULJAT KRITISEERIVAD TASKUHÄÄLINGUS EESTI LAULU JA VASTUTUSTUNDETUID SUUNAMUDIJAID

Kauro Tafitšuk ja Tarvo Madsen

Kahe muusiku Tarvo Madseni ja Kauro Tafitšuki vastvalminud podcastis “Vaesed moosekandid” lahatakse nii Eesti Laulu, kui ka viimasel ajal palju kõneainet tekitanud suunamudijate pidu.

Uues taskuhäälingus “Vaesed moosekandid” avaldavad arvamust muusikud Kauro Tafitšuk ja Tarvo Madsen, kellel lisaks on taust ka ajakirjanduse valdkonnas.

Peamine ajend taskuhäälingu tegemiseks oli Madseni sõnul fakt, et praegusel ajal on muusikutel koroonakriisi tõttu oma valdkonnas vähe tegemisi ning podcast on hea võimalus end tegevuses hoida. “Viimase aastaga on piisavalt juba demosid lindistatud ja lugusid kirjutatud ning mõtlesin, et tahaks ka midagi teistsugust proovida,” ütles Madsen. Tafitšuki rääkis, et teda ajendas taskuhäälingut tegema soov avaldada arvamust erinevatel teemadel. “Varem ma seda niipalju teinud ei ole,” tõdes ta. Arutluses ei lähtuta ainult muusikute vaatenurgast, vaid üritatakse lahata teemasid põhinedes enda kogemustel ka muudes valdkondades.

Kindlasti ei ole “Vaesed moosekandid” mõeldud kuulamiseks ainult muusikutele ja kohati ollakse kohaliku meelelahutustööstuse osas ka üsnagi kriitilised, kuid tegijad ise selle pärast mures ei ole. “Võib-olla isegi pahandab meie arutlus mõnd meelelahutajat, aga üritame olla ausad ja nii konstruktiivsed kui võimalik. Lõppude lõpuks on saates väljendatud ju vaid meie endi arvamus,” sõnas Tarvo Madsen. Tafitšuk ütles, et meeles tasub hoida seda, et ei rünnata inimesi vaid arutletakse tegude üle. “Kõigil on erinevad arvamused ja pilk olukordadele ongi erinev,” rääkis ta.

Esimeses episoodis räägivad Tafitšuk ja Madsen Eesti Laulust ning selle formaadist ja arvavad, et praegusel kujul on võistlus küll hea platvorm kohalikele muusikutele, kuid piirab arengut ja takistab Eesti muusika jõudmist välismaistele turgudele. Samuti räägitakse hiljuti suurt skandaali tekitanud peost, kus viibisid kohal paljud tuntud suunamudijad ja mitmed muusikategelased.

Tarvo Madsen ja Kauro Tafitšuk on mõlemad lauljad ja laulukirjutajad, kes on astunud üles mitmetes erinevates koosseisudes ning viimase paari aasta jooksul andnud ka ühiseid kontserte. “Vaesed moosekandid” podcasti plaanivad noormehed edasi teha ka siis, kui kriis vaibub ja muusikutel tekib võimalus taas lavalaudadele astuda.

👉 Podcast on leitav nii SoundCloudi kui ka Spotify platvormidel. Taskuhäälingu Facebooki leht asub siin.

Kuula laule “Keegi teine” (Tarvo Madsen) ja “Kadunud tuulelohe” (esitajaks Man Made Monkey, kus teeb kaasa ka Kauro Tafitšuk):


Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.