📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 | ANSAMBEL GREIP PÄÄSES ESMAKORDSELT TABELISSE. JA OTSE ESIKOHALE!

Tänavu 15. sünnipäeva tähistav kuueliikmeline vokaalansambel Greip üllitas hiljuti loo pealkirjaga “Marutuul”, mida saadab ka video. Eelmisel nädalal oli laul MuusikaPlaneedi TOP 10 hääletuses üheks uueks tulijaks ja pani gallupi ülivõimsalt ka kinni.

Ansambel Greip figureerib MuusikaPlaneedi pingereas esimest korda. Loo “Marutuul” muusika autor on bändi looja Fred Rõigas ning sõnad kirjutas Aapo Ilves. Rõigase sõnul oli ta suur soov Greip 15. sünnipäevaks taaselustada ja seda millegi märgilisega. “Marutuult” võib pidada 2012. aastal Eesti Muusikaauhindade jagamisel Aasta Parima Laulu kategoorias nomineeritud ning YouTube’is 2,4 miljonit vaatamist kogunud “Vihma loitsu” mõtteliseks jätkuks. Fred Rõigas: “On ju teada, et loodustemaatika on eesti rahvapärimuses väga olulisel kohal ja ehkki uue loo puhul on tegemist originaalloominguga, on meie bändi folgilikku tausta arvestades selline ideeline sild kõnekas. Samuti on tuule kujund Eestile väga omane, kusjuures alati ei peaks seda negatiivsena tõlgendama, tihtipeale ulatab see hoopis abikäe. Näiteks millelegi unustatule elu sisse puhumisel.”

Ka MP TOP 10 hõbemedalile jõudis laul, mis asub siin esmakordselt. Selleks on kolmeliikmelise Tartu ansambli Vikat singel “Kägu”. Kui seni on Vikat enamasti laule kaverdanud ja pannud need oma võtmesse, siis nüüd on ette võetud rada, kus treitakse oma muusikat ise. Tundub, et algus on paljutõotav! 

Esikolmikule paneb seekord punkti lugu pealkirjaga “Paremat ei olla saa”, mille põhjaks on üleilmne hitt “The Best”, mida on esitanud nii Bonnie Tyler kui Tina Turner. Laulu eestikeelsed sõnad kirjutas – nagu ka värske tabeli liidri “Marutuul” lüürika – Aapo Ilves ning pala vokaalid salvestasid Keri T. ja Ragnar.


MuusikaPlaneedi TOP 10 #285 (18. jaanuar):

1 UUS [1] Greip “Marutuul” (30.59%)
2 UUS [1] Vikat “Kägu” (16.28%)
3 (1) [10] Kerli T. & Ragnar “Paremat ei olla saa” (13.49%)
4 UUS [1] MARHEN & KAOS “Feels” (12.66%)
5 (2) [8] Anne Veski “Kui mind armastad…” (7.73%)

6 (3) [9] Sorus “Ma ei tea millal ma suren” (7.07%)
7 (4) [5] Ott Lepland x Púr Múdd “Vaikida võib” (4.77%)
8 UUS [1] Jyrise feat. Tuhat Nägu x Kriim “Kesklinn” (4.11%)
9 UUS [1] Kosmikud “Tantsin kaua tantsin” (2.14%)
10 (5) [2] MC Kenny “Kunsti pärast” (1.15%)

Hääli: 608 (aitäh!)

Reeglite kohaselt pääsevad edasi vaid esiviisikusse hääletatud laulud. Neid üritavad nüüd tabelist välja puksida viis uustulnukat:

deLULU “Safer Than Home”
Genka & DEW8 “Tahan olla nagu Genka”
Kangelased “Mängida”
N.O.O.B “Naha all”
POSÕ “Bandiidi lugu”  

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 24. jaanuaril kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.