“VIHMA LOITSUGA” KUULSUST KOGUNUD VOKAALANSAMBEL GREIP AVALDAS UUE SINGLI JA MUUSIKAVIDEO

15. sünnipäeva tähistav kollektiiv Greip üllatab juubeliaasta puhul kõiki vanu fänne ja uusi austajaid lauluga “Marutuul”, mida saadab ka video. Muusika autor on bändi looja Fred Rõigas ning sõnad kirjutas Aapo Ilves.

Fred Rõigase sõnul oli ta suur soov bänd 15. sünnipäevaks taaselustada ja seda millegi märgilisega. “Marutuult” võib pidada 2012. aastal Eesti Muusikaauhindade jagamisel Aasta Parima Laulu kategoorias nomineeritud ning YouTube’is 2,4 miljonit vaatamist kogunud “Vihma loitsu” mõtteliseks jätkuks. Rõigas: “On ju teada, et loodustemaatika on eesti rahvapärimuses väga olulisel kohal ja ehkki uue loo puhul on tegemist originaalloominguga, on meie bändi folgilikku tausta arvestades selline ideeline sild kõnekas. Samuti on tuule kujund Eestile väga omane, kusjuures alati ei peaks seda negatiivsena tõlgendama, tihtipeale ulatab see hoopis abikäe. Näiteks millelegi unustatule elu sisse puhumisel.”

Sõnade autor Aapo Ilves jääb oma lüürikat kommenteerides salapäraseks: “Vaatasin Greipi, nagu skulptor marmorikamakat, ja pehmeid mänguloomi ei paistnud kusagilt, selles koosluses tundus midagi palju stiihilisemat olevat. Nüüd jääb juba iga kuulaja enda tunnetada, kas tegemist on looduskirjeldusega, allegooriaga revolutsioonide ja kataklüsmidetiinest ajast, millegi sootuks krüptilisega või lihtsalt toreda lauluga.”

6-liikmeline ansambel lubab, et värske lugu ei jää üksikuks sähvatuseks pärast pikka loomingulist pausi: 15. sünnipäeva-aasta raames on planeerimisjärgus ka kontserttuur ning juba õige varsti avaldatakse kuulamiseks ka nende a cappella-töötlus Eesti ühe edukaima etnogrupi loomingust.

“Marutuule” muusikavideo režissöör on Karl-Jonatan Karits

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.