RÄPPAR MARP$ AVAB UUE AASTA VÄRSKE LOOGA “DORA THE EXPLORA”

Kuvatõmmis videost

Räppar marp$ alustab aastat uue singliga “dora the explora”, kus teravate riimidega teevad kaasa veel kohver bändist 5MIINUST ja viimasel ajal rohkem pungiga eksperimeneetrinud SoundCloudi räppar Sip€lga14.

marp$i sõnutsi on loo mõte panna inimesi mõtlema muusika peale natuke sügavamalt ja veidi värskendada kuulajate ajusid, kui kiirelt trap muutus kommertsiks ja järgmiseks popmuusika haruks, olles ise irooniliselt osa samast lainest.

Loo intros võib ära tunda kunagise DJ ja tantsulõvi Ryan Angelose tarkuseterad. Ka laulu visuaal on inspireeritud klubimuusika visionääri edevamatest liigutustest, mis pärinevad kunagise kultussaate parimate palade DVDst “The Very Worst of Pimp TV”. Video lõikas kokku originaalmaterjalidest kunagise Pimp TV režissöör Taavi “Taff” Aavik.

marp$ oma kultuslikust ametivennast: “Ryan oli mega mussiarmastaja ja samastun temaga täiega samal teemal. Ryan oli norm klubivend ja 4/4 klubiräpp on Eestis peaegu põhiteema, nii et sobib hästi kokku. Ja ma kujutan ette, et ükski eestlane ei pane nii hullu oma movesidega kui Ryan pani, vend oli legend. Nii et jah, tegingi sellise klubiräpi biidiga cypheri ja pop-räpi hübriidi, mis ei vaja korduvat refrääni, et inimestel sõnad pähe jääks ja neid kaasa laulda saaks.”

marp$ on Hiiumaalt pärit noormees, kes tõsisema räppimise ja esinemisega hakkas tegelema kolm aastat tagasi, tehes omale SoundCoudis nime looga “Murran$isse”. Tõsisem läbimurre tuli nn lemberäpi katsetusega “Tibulinnu”, mis kogus kiirelt erinevatel platvormidel ja erinevate versioonidega 1,5 miljonit kuulamist. marp$i lüürika on tihti otsekohene ja metafoorid ropud, kuid nende aastatega on ta omale märkimisväärse jälgijaskonna leidnud ja ta esinemised on hiphopi ringkonnas tuntud oma pöörase energia poolest.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.