KIROT AVALDAS LOO “AKEN ALL” MUUSIKAVIDEO

Pühapäeval, 29. novembril avaldas KiROT muusikavideo loole “Aken all”. Tegemist on järgmise singliga tema sel nädalal ilmunud debüütalbumilt “Südameta, kaptenisillalt”.

Räppari eelmise singli “Ohei” video oli tõeline visuaalne šedööver ja latti pole alla lastud ka värskeima üllitisega. Martin Lauri poolt lavastatud videos rullub lahti debatt kahe sisemise tahu vahel. “Üks on vassiv ja proovib olla tuus, teine aga aus ja otsekohene ning vaatab iseenda valedele otsa,” seletab KiROT.

“Aken all” visuaal on justkui pilguheit tema loomeprotsessile: “Mida edasi video läheb, seda intensiivsemaks see protsess läheb. Algus on pinda kompiv ja keskel juba ma kujutan enam-vähem ette, kuidas seda esitada ja päriselt nii-öelda käsitleda.”

“Video tehniline protsess oli väga spetsiifiline,” lisab KiROT. “Pidime kaamera ja minu liikumise väikeses toas väga hoolikalt kooskõlastama – üks väike valenihe ja operaatoril pole minu pärast ruumi ning vastupidi. See kõik tuli koha peal paika loksutada ja kuna mängus olid ka suled ja muu selline, siis ega väga palju ruumi eksimiseks ei jäänud.”


23. novembril ilmunud debüütalbum “Südameta, kaptenisillalt” on rännak läbi KiROTi emotsionaalse arengu. Plaadilt leiab 18 pala, millel löövad kaasa ka Genka, Mick Moon, Kapa, Merili Käsper, Beebilõust ja Hain Hoppe. “Need lood räägivad sellest, kuidas eluvõõrast poisist on saanud KiROT ja milliseks on tema mentaliteet ning maailmavaade kujunenud,” seletab räppar. “Kuna elul on kombeks olla tormiline, siis läbi aastate liikumine on veidi nagu merel seilamine. Igaüks vastutab sel merel iseenda paadi suuna eest ja kui sa tegelikku vastutust selle eest ei võta, siis pigem juhitakse sind hoopis vastavalt kellegi teise vajadustele.”

“Samaaegselt selles arengus olen ma loomingust mingi määral ka n–ö elu mõtte või motivatsiooni leidnud. Oskan täna pigem tulevikku vaadata selle abiga, selle asemel, et olla igavesti kinni enda minevikus,” lisab KiROT. “Keegi pole elu sees mulle midagi otseselt kandikul lauale toonud ja seega see album ongi otseselt südametu sõnum kaptenisillalt – see paat läheb täpselt sinna, kuhu tal vaja minna on.”

““Südameta, kaptenisillalt” on kindlalt selle aasta parim hiphop album,” lausub plaadifirma Legendaarne Records eestvedaja Genka. “See on nii mitmekülgne ja eritahuline materjal, millel on absoluutselt kõik eeldused saada klassikaks. Sellist albumit oli 2020 eesti hiphop maastikule tasakaalustamiseks vaja. Kuna hetkel on domineerimas nn tantsuräpp, siis KiROT’i sügavam lüürika ja muusika on täpselt see, mida oli vaja. See ei ole pelgalt tapeediräpp – selle albumi kuulamiseks on vaja võta aega istuda maha ning kuulata ja mõelda.”

Genka sõnul on eelnevalt mainitud mitmekülgsus KiROTi üks väga suur eelis: “Seal on nii uuekooli kui ka vanakooli saundi. Kusjuures seda vanakooli asja oskab KiROT teha ka sellises värskes ja huvitavas kastmes ning see ei mõju kuidagi anakronismina.”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.