BELGIA AKORDIONIVIRTUOOS HARTWIN DHOORE JAGAB MUUSIKAELAMUSI DEBÜÜTALBUMI “WATERMAN” SOOLOTUURIL: “EESTI PUBLIK ON NII SÜDANTSOOJENDAV JA VASTUTULELIK!”

2020. aasta oktoobrikuus ilmunud Eestis elava ja tegutseva belglase Hartwin Dhoore esikalbum “Waterman” on leidnud juba palju tähelepanu nii muusikakriitikutelt kui ka näiteks aasta pärimusmuusika auhindade Etnokulp 2020 nominatsioonides. Nüüd aga on mees võtnud ette soolotuuri, et külastada kultuuri- ja rahvamajasid üle Eesti.

Aset on leidnud juba viis edukat kontserti üle Eesti, sealhulgas on elamused jõudnud nii Viru-Nigulasse, Tõstamaale, Mustlasse, Kärlasse kui ka Tallinnasse. Muusikul on senimaani tuurist nii mitmeidki emotsioone: “Oma elu esimese soolotuuri tegemine Eestis on nii eriline kogemus! Esimestel kontsertidel tundsin veidi stressi, kas inimestele meeldib minu instrumentaalne muusika ja kas nad saavad minust aru, proovides koguaeg eesti keelt rääkida. Aga mureks polnud põhjust, Eesti publik on nii südantsoojendav ja vastutulelik,” kinnitab Hartwin ja lisab: “nad hindavad minu muusika- ja mängustiili ning nähtud vaeva keele õppimiseks. Olen väga tänulik, et ka praegusel väga raskel ja veidral ajal sain sellise võimaluse oma muusikat inimesteni tuua.” Keerulised ajad kultuurimaastikul pole “Watermani” morjendanud ning tulemas on veel seitse suurepärast kontserti.

Belgia flaami päritolu Hartwin kasvas üles pärimusmuusikat hindavas perekonnas ning see sai talle südamelähedaseks juba enne oma karjääri algust. Olles eelnevalt mänginud ja õppinud klahvakordioni, otsustas ta selle 2005. aastal välja vahetada diatoonilise akordioni vastu ning õppis CD-plaate kuulates ja improviseerides kuulmise järgi mängima. Peagi alustas ta oma teed professionaalse muusikuna ning on astunud üles paljudel suurfestivalidel Eestis, sealhulgas Viljandi Folgil ning Tallinn Music Week’il. Hartwin on avaldanud ka oma noodiraamatu nimega “Out of the box”, mis sisaldab sadat originaalviisi, millest paljud on kirjutatud Saaremaal inspireerituna sealsest ümbrusest.

Lisaks muusika loomisele on Hartwin traditsioonilisest Euroopa muusikast inspireerituna loonud täiesti unikaalse omaenda helikeele. Tema originaallooming on leidnud tee laia publikuni tänu esinemistele üle kogu Euroopa, Kanada ja USA. Järgmised kontserdid novembris leiavad aset Pürksis, Kullamaal ja Rannul ning artist on juba elevil: “Olen väga suures ootuses, et saaksin veel kontserte mängida ja avastada Eestis kohti, kus ma pole varem käinud. Õhkkond on igal pool olnud ülimalt hea. Isegi kõige väiksemates külades leidub ikka üks ilus hubane rahvamaja, mis sobib ideaalselt minu muusikale.”

Tuuri korraldajaks on muusikaagentuur Folk Massidesse, kelle alla on koondunud Eesti pärimusmuusika artistide paremik.

Kuula albumit “Waterman” :

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.