TANJA SELGITAS, MIDA TÄHENDAB TEMA UUE RAAMATU “MILLES ON SÜÜDI TABURET?” PEALKIRI

Täna, 9. novembril kell 18 esitleb Tanja Mihhailova-Saar Tallinnas, Viru keskuse Rahva Raamatus oma uut raamatut “Milles on süüdi taburet?”. Lauljatar oli hommikul külas raadiojaamades Star FM ja Retro FM, et teosest lähemalt juttu teha ning teatas muuseas sedagi, et võtab osa konkursist Eesti Laul 2021.  

Tanja rääkis Retro FM-ile antud intervjuus, et raamatu kirjutamise idee tuli talle umbes kolm aastat tagasi, kuid toona ta selleks siiski midagi ette ei võtnud. Selle aasta alguses helistas talle aga Tiina Ristimets kirjastusest Pilgrim ja asi hakkas vaikselt idanema.  

“See on väga mahukas töö, võttis aega kauem kui ma olen oma albumeid kirjutanud,” jutustas Tanja raamatu valmimise kohta. Muide, teose kaanel oleva tabureti värvis punaseks Tanja ise. 

Miks on raamatul selline naljakas pealkiri, “Milles on süüdi taburet?”. “Taburet oli lapsepõlves minu tähtis lava. Taburet on süüdi selles, et minus on arenenud esinemise vajadus ja rõõm,” kommenteeris lauljatar Star FM-ile. “Me korraldasime õega kodus alati kontserte, müüsime pileteid, kirjutasime-joonistasime plakateid, tegime tantse, ma laulsin tabureti otsas ja etendasin draamatükke. Vaheajal müüsime nagu puhvetis vanematele ka head-paremat, näiteks hapukoort suhkruga. Mida kodust leidsime, seda müüsime.”

Tanja ütles äsjailmunud raamatu kohta Retro FM-ile, et ta ei nimetaks seda elulooraamatuks. “See on pigem meelelahutuslik raamat minu teekonnast lauljana, sealt kust ma tulin ja siiani kuhu ma praegu jõudsin.”

Oma muudest tegemistest rääkides märkis artist, et ta võtab osa konkursist Eesti Laul 2021. Alguses plaanis ta sinna saata ühe teise loo, kuid kaks päeva enne lugude saatmise tähtaja kukkumist otsustas ringi ja edasipääsemist ootab nüüd hoopis üks teine pala. “Ma arvan, et see läks läbi viimase lauluna, nii viimasel hetkel. Terve aasta oli aega ja ikka sa saadad pool minutit enne kui tähtaeg kukub! Timo Vendt istus öö läbi stuudios ja miksis,” naeris Tanja, kes saatis oma loo konkursile esimest korda pärast 2014. aastal Eurovisioonile jõudnud “Amazingut”.     

Praegu veedab lauljatar palju aega Tartus, sest 28. novembril esietendub Vanemuise teatris muusikal “Nunnad hoos”.

Tanja Mihhailova-Saare põneva, inspireeriva ning avameelse raamatu “Milles on süüdi taburet?” esitlus toimub 9. novembril kell 18 Tallinnas, Viru keskuse Rahva Raamatus.

Laupäeval, 14. novembril kell 16 toimub esitlus Tartus, Tasku Keskuse Rahva Raamatus.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.